Author Archives: bulakk

Kurpianki z Myszyńca

      Możliwość komentowania Kurpianki z Myszyńca została wyłączona

Zdjęcie obok pochodzi z gazety Młoda Polka nr 11 1935 roku i przedstawia Kurpianki z Myszyńca podczas zlotu w Łomży.

„Co to jest Ojczyzna”

      Możliwość komentowania „Co to jest Ojczyzna” została wyłączona

„.Ojczyzna pierwsza po Bogu, Służ jej od młodości progu…” to słowa zawarte w wierszu  Marii Sokolnickiej „Co to jest Ojczyzna”. Pomimo upływu ponad 100 lat aktualność wiersza zachowana i ponadczasowa. Wiele elementów tego pojęcia umyka nam, świadomie bądź też nie. Czasem wskazane jest, aby zatrzymać się i wrócić do podstaw. Każdy wiek ma swoje prawa, ale pewne kwestie są stałe… Read more »

Dlaczego…?

      Możliwość komentowania Dlaczego…? została wyłączona

Pierwsze wiosenne ciepłe dni dały impuls do rozpoczęcia sezonu turystyki rowerowej i motocyklowej. Po zimowej przerwie ruszamy zwiedzać i poznawać okolice. Czynimy tu indywidualnie i zbiorowo. Jak pokazuje życie miejsca do końca nieodkryte wciąż są u nas obecne. Z pozycji roweru okolica wygląda inaczej i staje się bliższa. Dla jej łatwiejszego poznania służą wyznaczone, oznaczone, opisane i rozpropagowane ścieżki rowerowe…. Read more »

Złote ziarna

      Możliwość komentowania Złote ziarna została wyłączona

„Smutną rzeczą jest wiedzieć, co wydaje Afryka, a nie wiedzieć, co się na własnej ziemi znajduje” – Tadeusz Czacki

Oby nie z krzywdą dla mieszkańców

      Możliwość komentowania Oby nie z krzywdą dla mieszkańców została wyłączona

W ostatnim czasie niektórym z nas składają wizyty przedstawiciele firmy realizującej dalsze prace związane ze światłowodem. Pomimo pandemii osobiste wizyty odbywają się, mają one za cel uzyskanie stosownych oświadczeń od mieszkańców. Na zadawane im pytania trudno uzyskać od nich merytorycznych odpowiedzi. Tylko podpisz. Taki rodzaj postępowania budzi wiele zapytań i wątpliwości. Czy to słuszne i nie z krzywdą dla mieszkańców?… Read more »