Monthly Archives: Marzec 2021

Kurpiowskie procesje

      Możliwość komentowania Kurpiowskie procesje została wyłączona

Zdjęcie obok przedstawia procesje Bożego Ciała na Kurpiach. Źródło: Ilustracja Świąteczna z dn. 11.06.1936.

Kurpie rok 1937

      Możliwość komentowania Kurpie rok 1937 została wyłączona

Zachęcam do lektury artykułu Ireny Turowskiej „Kurpiowskie dziedziny” z tygodnika literackiego, artystycznego i społecznego KULTURA Poznań dn. 17.10.1937 nr 42 /80/ R.II. Warto poznać kurpiowskie strony widziane oczyma innych. Zawarte w nim informacje są cennym uzupełnieniem pozostałych danych o Kurpiowszczyźnie. Cenna jest informacja o tym, iż w Kadzidle do ołtarzyków niesionych podczas procesji, dopuszcza się jedynie panienki ubrane w stroje… Read more »

Scan pisma

      Możliwość komentowania Scan pisma została wyłączona

Poniżej scan wczorajszego pisma z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Departament Telekomunikacji. Przeczytajmy jeszcze raz. Wiele wskazuje, iż ostanie wizyty przedstawicieli firmy FIBEE mogą być jego pokłosiem. Szanowny Panie, w odpowiedzi na zgłoszenie dotyczące objęcia zasięgiem sieci szerokopasmowej adresu Dąbrówka 33C informujemy, że w tej sprawie podjęliśmy interwencję w firmie Fibee. Korespondencję do wiadomości przesyłamy w załączeniu. Z poważaniem,   SekretariatDepartament… Read more »

Zastanawiające…

      Możliwość komentowania Zastanawiające… została wyłączona

Troska o zwierzęta jest jak najbardziej słuszna i zasadna. Wyraża się ona w przeróżny sposób, którego przykładem jest ostatnia informacja znajdująca się na stronie UG Lelis: „SZCZENIAKI SZUKAJĄ DOMU. Na terenie gminy Lelis w miejscowości Kurpiewskie znaleziono 2 szczeniaki. Osoby zainteresowane adopcją psów prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Lelis pod numerem tel. (29) 746 90 39.” Zastanawia w tym… Read more »

Co na to nasi samorządowcy?

      Możliwość komentowania Co na to nasi samorządowcy? została wyłączona

W dniu dzisiejszym drogą elektroniczną otrzymałem pismo z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Departament Telekomunikacji w ramach odpowiedzi na prośbę z dnia 21.01.2021 roku. Analiza dokumentu nasuwa wiele pytań i daje wskazówki do dalszych kroków. Co zatem dalej? Czy nasi lokalni samorządowcy nadal będą czekać, aż problem sam się rozwiąż. Wówczas region straci wiele, czego nie da się już nadrobić. Podobną… Read more »