Daily Archives: 01.03.2021

W duchu św. Józefa

      Możliwość komentowania W duchu św. Józefa została wyłączona

8 grudnia 2020 roku Papież Franciszek opublikował list apostolski poświęcony św. Józefowi, z okazji 150 rocznicy ogłoszenia św. Józefa patronem Kościoła powszechnego.Zatytułowany jest on „Patris corde” (Ojcowskim sercem). W liście tym, Ojciec Święty ogłasza także Rok św. Józefa.  Franciszek wskazuje, że wszyscy mogą znaleźć w św. Józefie „orędownika, pomocnika i przewodnika w chwilach trudnych”, który „przypomina nam, że ci wszyscy,… Read more »

Pytanie o prawdę

      Możliwość komentowania Pytanie o prawdę została wyłączona

Gdzie tkwi rzeczywisty powód milczenia władz państwowych, odnośnie terminu możliwości praktycznego korzystania przez mieszkańców z dobrodziejstw położonego w ramach projektu „Internet Dla Mazowsza” światłowodu? Jak dotychczas zadane w tej materii pytania nie doczekały się odpowiedzi. Dlaczego? Ciekawe, gdyby z ktoś ze „zwykłych” mieszkańców uczynił tak wobec władz, to jakie spotkałyby go konsekwencje? Ci co mają władzę często dużo mówią, ale… Read more »

Złote ziarna

      Możliwość komentowania Złote ziarna została wyłączona

„Wolności się często ci domagają, którzy ją potem drugim chcą odbierać”; „Lichy pokarm, co nie tuczy – licha książka co nie uczy”