Daily Archives: 03.03.2021

Pamięć

      Możliwość komentowania Pamięć została wyłączona

Adam Chętnik na łamachGościa Puszczańskiego nr 7-8, R.1, z dn. 30.08.1919 s.8, dostarcza nam cenny świadectwo naocznego świadka śmierci kpt. Antoniego Wolskiego w Gontarzach gm. Zbójna powiat łomżyński. Grób powstańca styczniowego znajduje się na górce w lesie przy drodze do Stanisławowa. Warto czasem go odwiedzić podczas wypadów rowerowych. Kwiaty i znicze będą wyrazem naszej pamięci i wdzięczności. Nasi przodkowie dali… Read more »

Myśl

      Możliwość komentowania Myśl została wyłączona

Co to znaczy “być człowiekiem”?  Być “człowiekiem”, to znaczy, być uczciwym, pobożnym, uprzejmym, łaskawym, odważnym, a posiadając te przymioty, okazywać je na zewnątrz w taki spo­sób, aby nie wychodziło na to, że się z nich chwa­lisz i chlubisz. – cyt. Macierz Polska nr 5 R.VIII, z dnia 31.01.1907, s.4

Lokalne jutro…

      Możliwość komentowania Lokalne jutro… została wyłączona

Niektóre z miejscowości gminy Lelis posiadają plany odnowy. Swego czasu tworzono /czasem kopiowano/ owe plany zwłaszcza dla wymogów ubiegania się o środki zewnętrzne. Lepiej lub gorzej, mniej lub więcej, starano się o jutro określonych miejscowości. Patrzono w perspektywie szerszej i dłuższej. Praktyki tej ostatnio nie kontynuuje się. Działa się na zasadzie „tu i teraz”.  Skutek. Jutro jednych miejscowości rysuje się… Read more »