Daily Archives: 09.03.2021

Różna praktyka

      Możliwość komentowania Różna praktyka została wyłączona

Marzec to m.in. czas płacenia przez mieszkańców I raty podatku. Jak dokonać wpłaty tej należności? U sołtysa, w kasie urzędu lub też może przelewem na konto. Pandemia robi swoje, zbiera żniwo i w tym zakresie. Nakazy podatkowe wielu z nas otrzymało za pośrednictwem poczty. Co rodziło zdziwienie, dlaczego nie sołtys? Jak się okazuje, nie każdy sołtys nie roznosił owe wezwania… Read more »

Wobec rzemiosła i handlu

      Możliwość komentowania Wobec rzemiosła i handlu została wyłączona

Tygodnik wychodzący w Łodzi, a noszący tytuł „Jutrzenka” R1, nr 1 z dnia 03.05.1920, zawiera ciekawostkę dotyczącą wskazówek co do postawy Polaków wobec rzemiosła i handlu. Tuż po odzyskaniu niepodległości troska o byt narodowy i państwowy przejawiała się w przeróżny sposób i na różnych płaszczyznach. Po ponad 100-letniej niewoli odbudowa kraju w każdym wymiarze nie była łatwą sprawą. A jednak… Read more »

Wielki Post – Maryja

      Możliwość komentowania Wielki Post – Maryja została wyłączona

Okres Wielkiego Postu jest dla ludzi wierzących okazją do pogłębienia swojej relacji z Bogiem oraz wytężonej pracy nad sobą. W tym czasie, warto chociaż raz głębiej spojrzeć na Maryję trwającą pod krzyżem Jezusa, tym bardziej, iż mamy u siebie szczególne miejsce z Nią związane. Poniżej fragmenty kazania ks. Tomasza Jaklewicza /2003 rok/ ze strony www.liturgia.wiara.pl. „Niewiasto, oto syn Twój… Oto… Read more »