Daily Archives: 11.03.2021

Ostrołęka 1912 rok – szkoła z językiem polskim

      Możliwość komentowania Ostrołęka 1912 rok – szkoła z językiem polskim została wyłączona

Walka o polską szkołę toczy cię od wielu dziesiątek lat. Poniższa notka prasowa jest tego kolejnym dowodem. Pomimo zaborów nasi ojcowie robili wszystko co mogli, aby kształcić nowe pokolenie. Nie było to łatwe i tanie. Wymagało wiele wysiłku, zabiegów, nakładów finansowych itp. Edukacja była w centrum uwagi narodu. Tak też było i po zakończeniu działań wojennych. Obecnie nastąpił proces przewartościowania…. Read more »

Złote ziarna

      Możliwość komentowania Złote ziarna została wyłączona

„Każda ziemia winna rozwijać się przez tych, co z niej wyrośli” – Stanisław Staszic

Zarząd Powiatu w Ostrołęce docenił Magdalenę Żebrowską z Lelisa

      Możliwość komentowania Zarząd Powiatu w Ostrołęce docenił Magdalenę Żebrowską z Lelisa została wyłączona

Zarząd Powiatu w Ostrołęce w dniu 11.03.2021 podjął decyzje o nagrodzeniu Magdaleny Żebrowskiej z Lelisa, za zdobycie medalu w skoku w dal podczas  65 Halowych Mistrzostw Polski. Tytułowy skok /6,30 m/ Mistrzyni Polski w Toruniu, to życiowy sukces wychowanki Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, obecnie reprezentującej barwy AZS AWF Katowice. Nagroda zostanie wręczona w najbliższym czasie. Może warto też, aby władze… Read more »

11 marca – Dzień SOŁTYSA

      Możliwość komentowania 11 marca – Dzień SOŁTYSA została wyłączona

W Dniu Ogólnopolskiego DNIA SOŁTYSA, podziękowania dla wszystkich SOŁTYSÓW i RAD SOŁECKICH, za Wasz codzienny trud pracy na rzec swych małych ojczyzn. Sołtys to lider wsi, który przyczynia się do jej rozwoju i  jedności . To osoba z autorytetem społecznym, przejęta dobrem innych ludzi i reprezentująca swoją społeczność na zewnątrz.  Przesyłam życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i zawodowym,… Read more »