Daily Archives: 30.03.2021

Co na to nasi samorządowcy?

      Możliwość komentowania Co na to nasi samorządowcy? została wyłączona

W dniu dzisiejszym drogą elektroniczną otrzymałem pismo z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Departament Telekomunikacji w ramach odpowiedzi na prośbę z dnia 21.01.2021 roku. Analiza dokumentu nasuwa wiele pytań i daje wskazówki do dalszych kroków. Co zatem dalej? Czy nasi lokalni samorządowcy nadal będą czekać, aż problem sam się rozwiąż. Wówczas region straci wiele, czego nie da się już nadrobić. Podobną… Read more »

Jest odpowiedź

      Możliwość komentowania Jest odpowiedź została wyłączona

W dniu dzisiejszym nadeszła odpowiedź z Departamentu Telekomunikacji – Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, ul. Królewska 27, 00-060 Warszawa odnośnie dalszych kroków w uruchomienia światłowodu położonego w ramach projektu Internet Dla Mazowsza. Szczegóły wkrótce.

Kurpiowska Straż Grobu Pańskiego

      Możliwość komentowania Kurpiowska Straż Grobu Pańskiego została wyłączona

Zdjęcie obok przedstawia Straż Grobu Pańskiego gdzieś na Kurpiach w roku 1931. Podobna Straż po dzień dzisiejszy zachowała się w tradycji parafii w Dąbrówce. O tej ludowej formacji są także wzmianki w parafii Zbójna i Nowogród. Pandemia sprawia, iż ponownie nie będziemy mogli gościć jej w naszych domach ze świątecznymi życzeniami. Oby ten unikatowy zwyczaj nie poszedł w zapomnienie. Źródło:… Read more »