Daily Archives: 31.03.2021

Kurpiowskie procesje

      Możliwość komentowania Kurpiowskie procesje została wyłączona

Zdjęcie obok przedstawia procesje Bożego Ciała na Kurpiach. Źródło: Ilustracja Świąteczna z dn. 11.06.1936.

Kurpie rok 1937

      Możliwość komentowania Kurpie rok 1937 została wyłączona

Zachęcam do lektury artykułu Ireny Turowskiej „Kurpiowskie dziedziny” z tygodnika literackiego, artystycznego i społecznego KULTURA Poznań dn. 17.10.1937 nr 42 /80/ R.II. Warto poznać kurpiowskie strony widziane oczyma innych. Zawarte w nim informacje są cennym uzupełnieniem pozostałych danych o Kurpiowszczyźnie. Cenna jest informacja o tym, iż w Kadzidle do ołtarzyków niesionych podczas procesji, dopuszcza się jedynie panienki ubrane w stroje… Read more »

Scan pisma

      Możliwość komentowania Scan pisma została wyłączona

Poniżej scan wczorajszego pisma z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Departament Telekomunikacji. Przeczytajmy jeszcze raz. Wiele wskazuje, iż ostanie wizyty przedstawicieli firmy FIBEE mogą być jego pokłosiem. Szanowny Panie, w odpowiedzi na zgłoszenie dotyczące objęcia zasięgiem sieci szerokopasmowej adresu Dąbrówka 33C informujemy, że w tej sprawie podjęliśmy interwencję w firmie Fibee. Korespondencję do wiadomości przesyłamy w załączeniu. Z poważaniem,   SekretariatDepartament… Read more »

Zastanawiające…

      Możliwość komentowania Zastanawiające… została wyłączona

Troska o zwierzęta jest jak najbardziej słuszna i zasadna. Wyraża się ona w przeróżny sposób, którego przykładem jest ostatnia informacja znajdująca się na stronie UG Lelis: „SZCZENIAKI SZUKAJĄ DOMU. Na terenie gminy Lelis w miejscowości Kurpiewskie znaleziono 2 szczeniaki. Osoby zainteresowane adopcją psów prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Lelis pod numerem tel. (29) 746 90 39.” Zastanawia w tym… Read more »