Daily Archives: 09.04.2021

Oby nie z krzywdą dla mieszkańców

      Możliwość komentowania Oby nie z krzywdą dla mieszkańców została wyłączona

W ostatnim czasie niektórym z nas składają wizyty przedstawiciele firmy realizującej dalsze prace związane ze światłowodem. Pomimo pandemii osobiste wizyty odbywają się, mają one za cel uzyskanie stosownych oświadczeń od mieszkańców. Na zadawane im pytania trudno uzyskać od nich merytorycznych odpowiedzi. Tylko podpisz. Taki rodzaj postępowania budzi wiele zapytań i wątpliwości. Czy to słuszne i nie z krzywdą dla mieszkańców?… Read more »

Pomnik Stacha Konwy

      Możliwość komentowania Pomnik Stacha Konwy została wyłączona

Na łamach tygodnika ZIEMIA R.7, nr 1 z 1922 odnajdujemy relację z postawienie, poświęcenia pomnika Stacha Konwy – bohatera kurpiowskiego. Warto zapoznać się z nią, gdyż jest to relacja bezpośrednia w tych wydarzeń patriotycznych na Kurpiowszczyźnie. Zawdzięczamy ją Towarzystwo Krajoznawczemu z Nowogrodu.Postawy społeczne pośród naszego społeczeństwa uchodziły za przykład odpowiedzialności za losy Ojczyzny. Ponownie duży wkład wniósł tu Adam Chętnik,… Read more »

Kilka słów o ks. Janie Snarskim

      Możliwość komentowania Kilka słów o ks. Janie Snarskim została wyłączona

Na stronie parafii w Stawiskach odnajdujemy ciekawą notkę o ks. Janie Snarskim – jednego z Proboszczów w Dąbrówce. Przytaczam ją w całości: „Po wyjeździe księdza Tałandzewicza do Ostrołęki, obowiązki proboszcza w Stawiskach od 15 lipiec 1949 objął ks. Jan Starski i pełnił je do 10 październik 1950 roku. Urodził się 1 sierpnia 1904 roku w parafii Dolistowo Nowe, w diecezji… Read more »