Daily Archives: 04.05.2021

FACH – sesja zdjęciowa

      Możliwość komentowania FACH – sesja zdjęciowa została wyłączona

29 maja i 30 maja organizujemy sesje zdjęciowe w plenerze dla kurpiowskich twórców ludowych. Miejsce cudowny i historyczny Skansen im. Adama Chętnika w Nowogrodzie. Sesje są bezpłatne. Każdy twórca, który potrzebuje swojego zdjęcia do promocji, dla rodziny, do internetu może przyjechać. Sesja dla jednego twórcy trwa max godzinę – sesje odbywają się co godzinę od 10 -18. Zdjęcia potem każdy… Read more »

„Pruska pańszczyzna”

      Możliwość komentowania „Pruska pańszczyzna” została wyłączona

„..Ale dopiero Niemcy w całej krasie ukazali swój talent do łupiestwa. Dziesiątki tysięcy najpiękniejszych sosen wędrowało do Prus, setki hektarów obracano w bezpłodne pustkowia. Ludność zmuszano do źle płatnej pracy, bito, poniewierano, krzywdzono. Była to zaiste „pruska pańszczyzna”.  Kurpie zemścili się, podpalając 15 czerwca 1918 roku na przestrzeni 15 km. lasy. Raczej niech zginą, aniżeli mają służyć Niemcom…” – cyt…. Read more »

Złote ziarna

      Możliwość komentowania Złote ziarna została wyłączona

,,Rocznicę śmierci święcić należy nic tylko wspomnieniem, lecz postanowieniem nowych czynów” – JÓZEF PIŁSUDSKI.

Dla strażaków

      Możliwość komentowania Dla strażaków została wyłączona

W Dniu Strażaka wszystkim STRAŻAKOM przesyłam życzenia pomyślności w życiu zawodowym i prywatnym, dużo zdrowia dla Was i Waszych rodzin. Składam serdeczne podziękowania za Wasz trud, za poświęcenie, za wielki dar serca, jakim jest Wasza piękna służba i zaangażowanie.Życzę bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji!Należą Wam się ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i… Read more »