Daily Archives: 11.05.2021

Majowe Wieści Gminne

      Możliwość komentowania Majowe Wieści Gminne została wyłączona

Ukazał się kolejny numer Wieści Gminnych, a w nich również nieco z dziejów Dąbrówki. Tym razem o kapłanach bojownikach. W numerze m.in.: Z życia samorządu, s.2; Wiosna niepróżnująca w pracy Urzędu Gminy, s. 3; Sprawy obywateli w Urzędzie Gminy, s. 4; Dziękujemy za życzenia wielkanocne, s. 5; Palmy wiosennej radości po konkursie CK-BiS, s. 6-7; Wiosenne wspomnienia seniorów, s. 8;… Read more »

Dlaczego?

      Możliwość komentowania Dlaczego? została wyłączona

Coraz częściej kurpiowska chata na posesji w Szafarczyskach 11 ma różnorodnych gości, dalszych i bliższych. Wszyscy z entuzjazmem podziwiają ją i są pełni zachwytu dla właścicieli chaty. Marianna i Waldemar Pędzich ze wszech sił pragną ocalić od zapomnienia ten kawałek kultury kurpiowskiej, kawałek historii rodziny, wioski, regionu. Czynią wszystko co w ich mocy, aby tak było. Gościli u nich m.in…. Read more »

Sportowe realia gm. Lelis

      Możliwość komentowania Sportowe realia gm. Lelis została wyłączona

Portal Moja Ostrołęka informuje” „Ekipa z Lelisa nie dała rady KS Pniewo. Gracze Jarosława Dawida przegrali 2:6, ponosząc ósmą porażkę w sezonie, a trzecią na własnym boisku. GLKS zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli, mając cztery punkty, czyli tyle samo co outsider stawki – Iskra Zaręby Kościelne. W najbliższy weekend zespół z Lelisa zmierzy się z Orzem Goworowo. Spotkanie zostało zaplanowane… Read more »

Z Polski

      Możliwość komentowania Z Polski została wyłączona

Przemieszczając się nieco w ostatnich dniach po naszym pięknym kraju, doświadczyłem wiele budujących obrazów i sytuacji. Zasygnalizuję tu tylko dwa, o których nieco szerzej wkrótce. Maj w religii katolickiej to czas poświęcony NMP. Pomimo pandemii i wszelakiego rodzaju zawirowań z nią związanych, Polacy spotykają się na nabożeństwach majowych przy kapliczkach  i krzyżach. Nie jest ważne wieś czy miasto, grupki modlących… Read more »

Złote ziarna

      Możliwość komentowania Złote ziarna została wyłączona

Lepszy szeląg z intraty, chociaż jest miedziany, niż pieniądz z złotym stępieni, ale pożyczany.