Daily Archives: 05.09.2021

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

Praca nad sobą jest pracą i służbą ojczyźnie.

Rodzinny festyn z „KGW Gąszczanki”

      Możliwość komentowania Rodzinny festyn z „KGW Gąszczanki” została wyłączona

Teren świetlicy wiejskiej w Gąskach stał się 5 września 2021 miejscem pikniku „Szczepimy się z KGW Gąszczanki”. Organizatorzy zadbali o profesjonalny mobilny punkt szczepień, opiekę Policji, regionalne smakołyki, strefę dla dzieci, oprawę muzyczną i inne atrakcje. Wspólnemu biesiadowaniu towarzyszyły tance, dobre humory, występy nie tylko młodych artystów i smakowite przekąski. Wszystkim przygrywała też „Kapela od Kurpsi”. Każdy więc znalazł tu… Read more »

Z dziejów wioski Łęg Starościński

      Możliwość komentowania Z dziejów wioski Łęg Starościński została wyłączona

Budowa Domu Ludowego w Łegu Strościńskim i ofiarność mieszkańców całej wioski, to dwie informacje, które odnajduje w krótkiej notce prasowej zamieszczonej w Przeglądzie Łomżyńskim s. 10, 20.03.1932, R.IV. Czy ów dom powstał i jakie były jego losy? Może dowiemy się wkrótce w toku dalszych poszukiwań. To kolejny przykład solidarności i odpowiedzialności społecznej ludności kurpiowskiej. Zatem można, tylko należy chcieć. Szukajmy… Read more »

Czy będzie relacja online?

      Możliwość komentowania Czy będzie relacja online? została wyłączona

Już jutro 6 września o godz. 14.30 odbędzie się kolejna sesja Rady Gminy Lelis. Wcześniej jednak zaplanowane są posiedzenia Komisji Rady. Początek obrad o godz. 12.00. Jak pokazuje życie, zasadnicza część decyzji Rady i różnego rodzaju nad nimi dyskusje, odbywają się podczas obrad przedmiotowych Komisji. Zgodnie z prawem wstęp na ich posiedzenie jest otwarty. Można je też relacjonować. Obecnie ustawodawca… Read more »

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

„Pozbawienie ludu jego cech i właściwości regionalnych wytwarza próżnię, w którą wciskałaby się obcość.“ —  Adam Chętnik Źródło: https://quotepark.com/pl/autorzy/adam-chetnik/