Daily Archives: 23.10.2021

O jednym z nas

      Możliwość komentowania O jednym z nas została wyłączona

Pan Marek Karczewski – Prezes Klubu Kolarskiego 24h w mediach społecznosciowych tak pisze o jednym z mieszkańców Dąbrówki: „Paweł Niedbała pochodzący z Dąbrówki przez wiele lat był znakomitym kolarzem, który u schyłku swojej kolarskiej kariery trafił do najmocniejszej w końcu lat 80. drużyny stołecznych kolarzy.Dzięki Rowerowym Czwartkom wymyślonym w 2010 roku przez naszego klubowicza Pijącego_mleko wrócił do kolarstwa i to… Read more »

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

 „Dobro i zło muszą istnieć obok siebie, a człowiek musi dokonywać wyboru” – Mahatma Gandhi

W imię braterskiej miłości

      Możliwość komentowania W imię braterskiej miłości została wyłączona

Koniec października, początek listopada, to czas, kiedy nasze myśli, serca i nogi prowadzą nas na cmentarz, na miejsce spoczynku, tych którzy przeszli na drugą stronę życia. Grób to pewnego rodzaju symbol człowieka, który w tym miejscu jest pochowany, ale też dzieł, które za życia wykonywał i pozostawił po sobie. Zostawił nam, po to między innymi, byśmy o nie dbali. Obecność… Read more »

Ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Ostrołęce

      Możliwość komentowania Ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Ostrołęce została wyłączona

Poniżej kilka zdjęć ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Ostrołęce obrazujące Ostrołękę z okresu sprzed I i II wojną światową. Zatrzymane w kadrze obrazy oddają klimat tego miasta. Dla wielu z nas jest on już tylko historią, którą warto stale poznawać. „Bez korzeni drzewo usycha”- tak mówi pewne powiedzenie i ma ono w sobie znaczne ziarno życiowej prawdy. Jak bowiem budować… Read more »

Czy jedynie milczeć?

      Możliwość komentowania Czy jedynie milczeć? została wyłączona

Każde zaangażowanie w życie gminy, miasta, powiatu, czyli lokalnej społeczności, zawiera w sobie element krytyki. Krytyki, która może mieć merytoryczne uzasadnienie lub też nie. Demokratyczne państwo obejmuje prawo obywateli do krytyki władzy. Obywatel ma prawo do krytykowania poczynań władzy publicznej. Wynika to chociażby z prawa do wolności słowa. Spójrzmy wpierw co na temat krytyki państwa mówi Pismo święte. ogólnie rzec… Read more »