Daily Archives: 01.11.2021

Kilka słów o ks. Mateuszu Lipińskim

      Możliwość komentowania Kilka słów o ks. Mateuszu Lipińskim została wyłączona

Przegląd Katolicki nr 27 z 06.07.1876 przynosi kolejną cenną informację o kapłanie, który pracował w dąbrowskiej parafii. Mowa tu o ks. Mateuszu Lipińskim. Jeśli ów kapłan, podczas pracy w parafii Kadzidło – filia w Dąbrówce, był tak samo gorliwy, pracowity i oddany służbie Bogu, Ojczyźnie i ludziom, to nie pozostaje nic innego, jak tylko być dumnym i dziękować Najwyższemu do… Read more »

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

Jaki kruszec, taki dzwon. Jakie ziarno, taki plon.

Szacunek mieszkańców

      Możliwość komentowania Szacunek mieszkańców została wyłączona

Na cmentarzu parafialnym w Dąbrówce k. Ostrołęki znajdują się groby wojenne z okresu I wojny światowej. To groby żołnierzy armii niemieckiej, w której służyli ludzie różnej narodowości i wyznania. Położne są po prawej stronie przy bramie wjazdowej. Zaznacza je symboliczny grób, wykonany staraniem byłego Proboszcza ks. Stanisława Grosfelda. Pomimo upływu lat i trudnej historii, dzisiaj dzięki postawie mieszkańców,można zobaczyć piękny… Read more »

1 listopada – Wszystkich Świętych

      Możliwość komentowania 1 listopada – Wszystkich Świętych została wyłączona

Dzisiejsza uroczystość – jak każda uroczystość w Kościele – ma charakter bardzo radosny. Wspominamy bowiem dzisiaj wszystkich tych, którzy żyli przed nami i wypełniając w swoim życiu Bożą wolę, osiągnęli wieczne szczęście przebywania z Bogiem w niebie. Kościół wspomina nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli tych beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, którzy już osiągnęli zbawienie i przebywają… Read more »