Daily Archives: 05.11.2021

Kurpiowscy bursztyniarze

      Możliwość komentowania Kurpiowscy bursztyniarze została wyłączona

Od pradawna przywykliśmy do tego, że bursztyn jest darem morza. Duża w tym zasługa starożytnych historyków, którzy w swych zapisach podali przebieg „szlaku bursztynowego” wiodącego znad Morza Śródziemnego ku Bałtykowi. Złociste łzy bursztynowych sosen znajdowano od wieków nie tylko nad brzegami Bałtyku, ale również w dorzeczu środkowej Narwi, w Puszczy Kurpiowskiej i na jej obrzeżach. Wybitny etnograf i znawca Kurpiów… Read more »

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

Kto rachuje na wdzięczność, jest spekulantem dobroczynności.

Samorządowy samochód służbowy

      Możliwość komentowania Samorządowy samochód służbowy została wyłączona

Umieszczenie logo czy herbu miasta-gminy-powiatu na służbowych samorządowych samochodach, to nie tylko promocja miasta-gminy-powiatu, ale i zwiększenie przejrzystości wykorzystywania tych pojazdów publicznych. Czy jest coś złego, aby tak uczynić? Jakie jest zdanie w tym temacie gminnych samorządowców? Pytania postawione. Jak będzie, czas pokaże. Trzeba jednak być chłodnym optymistą, bowiem poziom samodzielnej decyzyjności radnych, nie jest raczej zbyt wysokich lotów. Tu… Read more »

Kiedy można wysłać e-miale do urzędu?

      Możliwość komentowania Kiedy można wysłać e-miale do urzędu? została wyłączona

W dobie cyfryzacji, odpowiadając na tytułowe pytanie zapewne każdy powie „DOWOLNIE”. Tak też wynika z treści pisma UG Lelis datowanego na dzień 04.11.2021. Jednak, życie potrafi nas zaskoczyć i w tej materii. Zarzut złośliwego wysyłania wiadomości e-mail do UG Lelis w różnych dniach i godzinach, padł pod adresem jednego z mieszkańców gminy, podczas posiedzenia Komisji Skarg, Wniosków i Petycji Rady… Read more »