Daily Archives: 15.11.2021

Z dziejów kurpiowskiego samorządu

      Możliwość komentowania Z dziejów kurpiowskiego samorządu została wyłączona

„W Województwie Płockim odbyły się Sejmiki powiatu Mławskiego i Przasnyskiego, oraz Zgromadzenie Gminne okręgu Ostrołęckiego. Mikołaj Bagieński, i Michał Mostowski obrani zostali Radcami Wojewódzkiemi z powiatu Mławskiego. Z powiatu Przasnyskiego: Stanisław Kamieński i Rafał Łępicki. Z okręgu Ostrołęckiego:X. Zabłocki Proboszcz z Myszyńca„. – cyt. Orzeł Biały, t.2, nr 3. 5 luty 1820

Czekamy na informacje

      Możliwość komentowania Czekamy na informacje została wyłączona

Dzięki życzliwości Centrum Kultury Bibliotek i Sportu oraz Zespołu Szkół w Lelisie jest szansa, iż opinia publiczna pozna nieco więcej szczegółów związanych z grobem żołnierskim położonym za stadionem w Lelisie. Jak się okazuje społeczność Zespołu Szkół w Lelisie odwiedza ten grób w okresie Wszystkich Świętych. Otrzymaliśmy też zapewnienie, iż niedługo przekazane zostaną nam informacje dotyczące tego grobu, a będące w… Read more »

Ofiarność – postawa Kurpiów

      Możliwość komentowania Ofiarność – postawa Kurpiów została wyłączona

Przegląd Ostrołęcki nr 51 z 20 grudnia 1936 roku przynosi informację o ofiarności mieszkańców ówczesnej gminy Durlasy. Jak widać, tak piękna postawa społeczna miała się dobrze i u naszych mieszkańców. Kurp znał biedę i współczuł brata w potrzebie, szedł mu z pomocą. Czyż nie jest tak i teraz? Pięknych przykładów mamy dostatek. Przywołajmy chociażby społeczny ruch solidarności dla Śp. Doroty… Read more »

Boży Obiad już wkrótce

      Możliwość komentowania Boży Obiad już wkrótce została wyłączona

Adwent i Wielki Post to okresy zadumy nad światem, marnością życia oraz wspominania tych, którzy od nas odeszli. 4 grudnia 2021 w Dąbrówce k. Ostrołęki, kolejny raz organizowany jest Boży Obiad, czyli modlitewne spotkanie śpiewacze za dusze w czyściu cierpiące. To całodobowe nabożeństwo w intencji wszystkich zmarłych spośród lokalnej społeczności, a także wszystkich dusz czyśćcowych, które rozpoczyna i kończy Eucharystia… Read more »