Daily Archives: 23.11.2021

Patriotyczna uczta

      Możliwość komentowania Patriotyczna uczta została wyłączona

Czesław Lang został Laureatem XVII Edycji Wyróżnienia „Narodowi i Ojczyźnie” nadawanego przez Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych i Edukacyjnych im. Karola Adamieckiego w Ostrołęce w dniu 23 listopada 2021 roku. Laureat swoim życiem, postawą i działalnością pokazuje, że można, trzeba i warto mieć wielkie marzenia, wielki upór i determinację w dążeniu do celu. Czesław Lang – jeden z najlepszych zawodników w historii… Read more »

Poszukując normalności

      Możliwość komentowania Poszukując normalności została wyłączona

W piśmie z dnia 06.09.2021 Przewodnicząca Rady Gminy Lelis publicznie i na piśmie zarzuciła mi kłamstwo odnośnie oświetlenia ulicznego w miejscowości Gąski./skan pisma poniżej/ Od wielu lat wioska ta nie posiada sprawnego oświetlenia ulicznego. Świeci jedyna lampa na tzw. krzyżówkach – przy przystanku autobusowym. Mieszkańcy też wielokrotnie zgłaszali w tym zakresie uwagi i wnioski. Ten stan posiada udokumentowanie pisemne i… Read more »

BEZPIECZEŃSTWO

      Możliwość komentowania BEZPIECZEŃSTWO została wyłączona

Wczoraj doszło do drogowej tragedii na terenie naszej gminy. W wyniku doznanych obrażeń zmarł człowiek. Kolejne życie zostało przerwane nagle. Oficjalnie nie znamy okoliczności tego nieszczęścia. Wyrazy współczucia dla rodziny ofiary wypadku. Życie ludzkie jest bezcenne, dlatego też czyńmy wszyscy wszystko, aby je chronić. Nie wszystko jest w naszych rękach, ale to co jest w naszym zasięgu czyńmy. Nośmy odblaski,… Read more »

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

Wysłuchać cudzej mowy czasem trudniej, niż wypowiedzieć własną.

„…nie jest on żydem…”

      Możliwość komentowania „…nie jest on żydem…” została wyłączona

„…U kurpiów czyli u puszczan zachowały się jeszcze w wielu wypadkach stare obyczaje, zwyczaje pierwotne. Są oni łagodni ale mściwi i słynni z pieniactwa. Nie spotykamy też wśród nich płaszczenia się i uniżoności, gdyż rozwinęło się tu już owo uświadomiennie godności osobistej. Przybyły do wioski kurpiowskiej jakiś mieszczuch ubrany z waszecia spotka się tu ze słowami powitania „Jak się masz?”… Read more »