Daily Archives: 22.03.2023

Czyżby nowe standardy?

      Możliwość komentowania Czyżby nowe standardy? została wyłączona

W ostatnim czasie w Dąbrówce odbyła się uroczystość przekazania obowiązków sołtysa. Ustępujący sołtys Tadeusz D. przekazał swoje obowiązki nowemu sołtysowi – Robertowi Piance. Pan Stefan Prusik zamieścił na Facebooku relację z uroczystości. Należy przyjąć, iż był tam jako Wójt Gminy Lelis, a u boku miał Panią Annę Danutę Dąbkowską pełniącą funkcję Przewodniczącej Rady Gminy Lelis. Stosowne info ukazało się także… Read more »

Mazowsze Lokalne – projekt został złożony.

      Możliwość komentowania Mazowsze Lokalne – projekt został złożony. została wyłączona

Miło mi poinformować, że w ostatnich dniach, grupa nieformalna z Dąbrówki, złożyła wniosek na kwotę w wysokości 7.000 zł w programie Mazowsze Lokalnie. Projekt nosi nazwę “Razem dla naszego dziś i jutra” i jego celem jest “budowanie tożsamości i wspólnoty Dąbrówki poprzez utrwalanie jej dziejów i integracje”. Wszystkim którzy okazali wsparcie i pomoc przy pisaniu projektu DZIĘKUJEMY! Były one naprawdę… Read more »

Quo vadis?

      Możliwość komentowania Quo vadis? została wyłączona

Jedną z powinności sołtysa jest wpływanie na wykorzystanie aktywności mieszkańców służącej poprawie gospodarki i warunków życia w sołectwie. Najważniejsi są więc mieszkańcy i ich potrzeby. A tu jest bardzo szeroki wachlarz. Niezmiernie ciekawą wizją sołectwa wydaje się prezentować jeden z lokalnych sołtysów. Spójrzmy na pewne sytuacje. Dostarczanie nakazów płatniczych przez sołtysa to doskonała okazja do rozmów z mieszkańcami, wymiany myśli… Read more »