Daily Archives: 05.07.2024

Życiowe potrzeby

      Możliwość komentowania Życiowe potrzeby została wyłączona

Dąbrówka, Szkwa, Gąski, Nasiadki, Szafarczyska, Kurpiewskie to m.in. wioski Gminy Lelis, które  niezwłocznie potrzebują działań rozwojowych.Dalsze działania pozorne, pod publikę, doraźne czy na pokaz nie dają im podstaw do rozkwitu. Bez nich w nieco dłuższej perspektywie czasowej miejscowości te skazane są na zanikanie, wyludnienie, upadek. Nie pozwólmy na to!!! Ostatnie decyzje wyborcze nie napawają optymizmem. Zasadniczo został zachowany status quo,… Read more »

Prawnik dla radnych

      Możliwość komentowania Prawnik dla radnych została wyłączona

Statut Gminy Lelis zapewnia radzie gminy możliwość korzystania z usług prawniczych świadczonych przez urząd gminy. Nie jest to jednak “niezależna obsługa prawna“, a w praktyce takiej właśnie potrzeba radnym. Realnie jest tak, iż opłacany przez urząd, zawsze będzie trzymał stronę zleceniodawcy. Zdarza się bowiem, że np. opozycyjni radni nie są w stanie uzyskać satysfakcjonujących informacji od radców zatrudnianych przez wójta…. Read more »

Z żałobnej karty

      Możliwość komentowania Z żałobnej karty została wyłączona

04 lipca 2024 r. zmarł Śp. Marian Laskowski l. 48, zam. Płoszyce. Żałobna Eucharystia zostanie odprawiona 06.07.2024 r. o godz. 12.30 w dąbrowskim kościele parafialnym, po czym nastąpi złożenie ciała w grobie na tutejszym cmentarzu. Śp. Mariana polecajmy Miłosierdziu Bożemu, prosząc dla Niego o łaskę nieba…