Author Archives: admin

Triduum Paschalne w Dąbrówce

      Możliwość komentowania Triduum Paschalne w Dąbrówce została wyłączona

Do działu „Publikacje” trafiło opracowanie autorstwa Krzysztofa Bulaka, pt. „Triduum Paschalne – zarys, historia, teraźniejszość”. Dowiedzieć się z niego można o tradycyjnych obchodach Wielkiejnocy na Kurpiowszczyźnie, ale także w innych częściach Polski. Zapraszamy do lektury.

Kulig 2016

      Możliwość komentowania Kulig 2016 została wyłączona

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z kuligu zorganizowanego przez stowarzyszenie „Nasza Barć”.

Geneza parafii w Dąbrówce

      Możliwość komentowania Geneza parafii w Dąbrówce została wyłączona

Wszystko zaczęło się od zagajnika bartnych sosen, gdzie wytwarzano tradycyjny kurpiowski miód. Z czasem drzewa wycięto pozostawiając jedynie jedną barć naznaczaną krzyżem i oraz wizerunkiem Marii Panny. Miejsce to cieszyło się wielkim poważaniem okolicznych mieszkańców od co najmniej czterystu lat. Inne źródła wskazują, że pierwszym obiektem sakralnym zaistniałym w Dąbrówce, była niewielka kaplica wzniesiona tam z inicjatywy biskupa płockiego Onufrego… Read more »

Rodzinne warsztaty

      Możliwość komentowania Rodzinne warsztaty została wyłączona

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, nasze pociechy wraz z rodzicami, spróbowały swych sił w tworzeniu ozdób choinkowych. Efekt ich trudu był dla niektórych miłym zaskoczeniem. Własnoręczne wykonane aniołki, bałwanki, dzwoneczki, kule zawisły na rodzinnych choinkach.

Mikołajki

      Możliwość komentowania Mikołajki została wyłączona

Przedstawiamy kilka zdjęć z tegorocznych „Mikołajek”, w kościele parafialnym w Dąbrówce.