Category Archives: Felietony

W maryjnym duchu cz. 1

      Możliwość komentowania W maryjnym duchu cz. 1 została wyłączona

Sierpień, czas pielgrzymek. Z całej Polski podążają pątnicy do Czarnej Madonny na Jasnej Gorze. Wyruszyła też i 37 Piesza Łomżyńska na Jasną Górę, a w niej pielgrzymował będzie także Kustosz Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Dąbrowskiej Królowej Ludu Kurpiowskiego – ks. Artur Akimowicz. W czasie ich pielgrzymowania, z uwagi na specyfikę parafii w Dąbrówce, warto przez te 14 dni, chociaż na… Read more »

Wyścig wyborczy nabiera tempa

      Możliwość komentowania Wyścig wyborczy nabiera tempa została wyłączona

Coraz śmielej w lokalne społeczne życie wkraczają różnorodne festyny. I dobrze, iż tak się dzieje. Pandemia zrobiła swoje. Należy wyjść ku zaspokojeniu potrzeby wzajemnego otwarcia się, bycia razem. Tak zwyczajnie, bezinteresownie, skrytej polityki i agitacji. Spotkać się, porozmawiać, poznać innych, zjeść kiełbaskę etc. Jednak nieodparcie daje się zauważyć rozpoczynający się już maraton wyborczy, który de facto trwa od następnego dnia… Read more »

Czas, aby nastąpiły zmiany

      Możliwość komentowania Czas, aby nastąpiły zmiany została wyłączona

Jerzy Kijowski w książce „Dzieje Ludowych Zespołów Sportowych w gminie Lelis”, Lelis 2018 s.80 tak m.in. pisze: „…Spośród licznych miejscowych sportowców spod znaku LZS szczególnie wyróżniał się Waldemar Pędzich z Szafarczysk. Rozpoczął swą karierę w 1981 r. i kontynuuje ją do dnia dzisiejszego. Specjalizuje się w biegach długich i ultra długich /półmaraton, maraton, bieg na 100 km/. Startował z licznymi… Read more »

Niezrozumiała praktyka

      Możliwość komentowania Niezrozumiała praktyka została wyłączona

Kreśląc poniższe kilka słów, których celem jest jedynie zachowanie wzajemnego szacunku, pragnę ponownie zwrócić uwagę na dziwną praktykę w przekazywaniu przez potocznie mówiąc gminę, informacji do mieszkańców. Kolejny już raz, spójrzmy na działający u nas SMS-owy system powiadamia. Niby jest, a tak w rzeczywistości delikatnie mówiąc kuleje i to znacznie. W czym zatem tkwi problem niedostatecznego jego wykorzystywania przez sam… Read more »

Dlaczego…

      Możliwość komentowania Dlaczego… została wyłączona

Zgodnie z obowiązującym prawem sołtysi na równi z radnymi otrzymują wszelkie materiały na obrady rady gminy. Radny ma obowiązek brać udział w pracach rady, sołtys zaś, ma jedynie taki przywilej. Niemniej jednak, dzięki otrzymywanym materiałom,  sołtysi są dobrze zorientowani w pracach rady. Skoro nasi radni oszczędnie dzielą się owymi materiałami z mieszkańcami, to może warto byłoby, aby stało się dobrą… Read more »