Daily Archives: 23.06.2021

Ku zadumie

      Możliwość komentowania Ku zadumie została wyłączona

Na łamach Tygodnika Okręgowego Zarządu Opieki nad Kresami z dnia 25.04.1926 R.I nr 1 odnajdujemy taki oto artykuł o naszej powinności wobec tych, którzy polegli za Matkę Ojczyznę. Co ważne, do powinności naszej należy także opieka nad grobami obcych żołnierzy. Pomimo ran wojny w naszym społeczeństwie była żywa potrzeba realizacji tej powinności. Czy jest ona nadal? Spójrzmy na nasze podwórko…. Read more »

DZIEŃ OJCA

      Możliwość komentowania DZIEŃ OJCA została wyłączona

Co roku mamy szansę podziękować naszym ojcom – za miłość, wychowanie, za to, że są i nas wspierają. Dziękujemy więc im dzisiaj za to wszystko. Pamiętamy też o naszych ojcach, których nie ma już pośród nas, ale są w naszej pamięci i sercach. W Polsce Dzień Ojca wypada 23 czerwca 2021 r. W innych krajach dzień ten obchodzi się w… Read more »

Urzędnicza kontrola

      Możliwość komentowania Urzędnicza kontrola została wyłączona

W ostatnim czasie Urząd Gminy w Lelisie dokonał kontroli stanu technicznego, sanitarnego i bezpieczeństwa placów wiejskich na terenie gminy. Zgodnie z przepisami place te należą do majątku gminy i są zazwyczaj przekazane w użytkowanie jednostkom pomocniczym – sołectwom. Odpowiedzialność za nie spoczywa więc na tym urzędzie. Wyniki kontroli winniśmy poznać wkrótce.