Daily Archives: 01.09.2021

Kurpiowska gadka

      Możliwość komentowania Kurpiowska gadka została wyłączona

Kapłan, żołnierz, obrońca życia, wychowawca, narodowiec, patriota, pisarz, a także piewca kultury kurpiowskiej, m.in. takimi słowami można określić osobę ks. Stanisława Tworkowskiego. Pomimo, iż posługiwał w Warszawie, to Kurpie nosił zawsze w sercu i na Kurpie wrócił, by spocząć w niej na zawsze. Poniżej gadka kurpiowska autorstwa ks. Stanisława Tworkowskiego, czyta Henryk Gadomski. Nagranie udostępnione w ramach projektu „Z Puszczy… Read more »

Kto zarządza naszą gminą Lelis

      Możliwość komentowania Kto zarządza naszą gminą Lelis została wyłączona

Próba odpowiedzi na tytułowe pytanie pozostaje w indywidualne gestii każdego z nas. Nie wchodząc głębiej w analizę, zadajmy sobie jedynie trud pobieżnego spojrzenia na miejsce zamieszkiwania osób piastujących kierownicze stanowiska w UG Lelis, oraz jednostkach organizacyjnych gminy, czyli: Centrum Kultury –Biblioteki i Sportu w Lelisie Ośrodek Pomocy Społecznej w Lelisie Zakład Administracji Szkół i Przedszkoli w Lelisie Szkoła Podstawowa w… Read more »

Na progu nowego roku szkolnego

      Możliwość komentowania Na progu nowego roku szkolnego została wyłączona

Wszystkim uczniom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, pracownikom obsługi oświaty, na progu nowego roku szkolnego 2021/2022 życzymy zdrowia i radości z pokonywaniu kolejnego etapu edukacji szkolnej. Niechaj kaganek oświaty coraz jaśniej oświeca nasze życie osobiste, rodzinne, społeczne i narodowe.

Pamiętamy

      Możliwość komentowania Pamiętamy została wyłączona

„1 września 1939 r. wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej, rozpoczynając tym samym pierwszą kampanię II wojny światowej. Osamotnione w walce Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji dokonanej 17 września. Konsekwencją tej sytuacji stał się IV rozbiór Polski dokonany przez Hitlera i Stalina.„ cyt. www.dzieje.pl

Zapowiada się ciekawa sesja Rady Gminy Lelis

      Możliwość komentowania Zapowiada się ciekawa sesja Rady Gminy Lelis została wyłączona

6 września br. radni naszej gminy ponownie zasiądą do obrad. Z zawiadomienia o zwołaniu rady dowiadujemy się o rezygnacji Sołtysa z Olszewki. To kolejna w ostatnim czasie rezygnacja sołtysa. Czy, oby nie działo się coś złego w naszej wspólnocie gminnej? W agendzie posiedzenia jest m.in. UCHWAŁA Nr XXX/ /2021 RADY GMINY LELIS z dnia 6 września 2021 r. w sprawie… Read more »