Daily Archives: 02.09.2021

Ocieplamy świetlicę wiejską

      Możliwość komentowania Ocieplamy świetlicę wiejską została wyłączona

Trwa proces termoizolacji budynku świetlicy wiejskiej w Dąbrówce. Jest to realizacja zadania zgłoszonego w ramach funduszu sołeckiego na rok 2021. To kolejne nakłady publicznych funduszy na trwający od kilku lat remont budynku po byłej zlewni mleka. Aby stał się on w pełni budynkiem użyteczności publicznej spełniającym wszelkie wymogi tego rodzaju budowlom, niezbędny jest dalszy proces inwestycyjny z budową nowego dachu… Read more »

Cisza…

      Możliwość komentowania Cisza… została wyłączona

Pan Radny Robert Pianka do chwili obecnej nie udzielił odpowiedzi na zadane mu w dniu 30 lipca 2021 roku pytanie. Pytanie brzmiało: „Zwracam się z zapytaniem: Jakie sposoby realizuje Pan – jako radny, w utrzymywaniu stałego kontaktu z mieszkańcami? Ocenia i wnioski z tej postawy, pozostają w gestii indywidualnej każdego z nas.

Cudze chwalicie…

      Możliwość komentowania Cudze chwalicie… została wyłączona

Wartość historyczną dąbrowskiej świątyni zauważano już przed II wojną światową. Adam Chętnik czynił to m.in. na łamach Przeglądu Łomżyńskiego s. 10, z dnia 19.08.1934, nr 33 R.6. Nasz rodak z Nowogrodu zachęcał: „Kto ma trochę czasu, niech stara się poznać swoje strony”. Czy tak czynimy? Rzec trzeba lokalny patriotyzm, którego cenne lekcje również możemy brać od tego syna kurpiowskiej ziemi…. Read more »