Daily Archives: 03.09.2021

Kurpiowska solidarność

      Możliwość komentowania Kurpiowska solidarność została wyłączona

„…Otóż bez różnicy, Kurpie i szlachta, razem z dobrej woli wzięli się do regulacji rzeki Płodownicy. Właściwie trudno było dawniej tę ledwie sączącą się strugę wśród łąk mokradeł zaszczycać mianem rzeki. Przed regulacją były tu właściwie bagna, w których rok rocznie ginęło po kilkadziesiąt sztuk bydła. Uprzykrzyło się to Kurpiom. Rada w radę postanowili i własnoręcznymi podpisami zobowiązali się jeden… Read more »

Dla dobra wspólnego

      Możliwość komentowania Dla dobra wspólnego została wyłączona

Poniższą ofertę – deklaracje przekazałem w ostatnim czasie do UG Lelis „W nawiązaniu do tematu pozyskania obelisku pod tablicę pamiątkową otrzymaną od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, poddaje pod rozwagę wybudowania jego z kamieni polnych. Kamienie można pozyskać od tutejszych mieszkańców, zwracając się do nich ze stosownym apelem.Osobiście jestem gotów przekazać kilka dużych kamieni na ten cel, a nawet złożyć pewną… Read more »

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

„Każdy kawałek naszej ziemi – ojczyzny powinien być nam drogi jak relikwia, a jako prochów rodzicielskich nie sprzedaje się za pieniądze, tak samo ziemi rodzinnej nie zamienia się na żadne bogactwa, gdyż w ziemi tej spoczywają szczątki naszych przodków, którzy nam ziemię w dziedzictwie zostawili.“ —  Adam Chętnik Źródło: https://quotepark.com/pl/autorzy/adam-chetnik/

„Budowa Centrum Rekreacyjno-Edukacyjnego Gminy Lelis”

      Możliwość komentowania „Budowa Centrum Rekreacyjno-Edukacyjnego Gminy Lelis” została wyłączona

Analizując materiały na najbliższą sesje Rady Gminy Lelis /06 września 2021/ zwróciłem uwagę na zapisy projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Lelis na lata 2021-2024. Zachęcam do zapoznania się z tymi materiałami na stronie Pana Kamila Stepnowskiego. https://www.radny.aleksandrowo.pl/ W załączniku o przedsięwzięciach odnalazłem zapis o realizacji zadania  „Budowa Centrum Rekreacyjno-Edukacyjnego Gminy Lelis”. Pierwszy raz słyszę o… Read more »