Daily Archives: 07.09.2021

Z kampanii wrześniowej

      Możliwość komentowania Z kampanii wrześniowej została wyłączona

Marek Zyskowski ECHA HISTORII   · Walki o pozycję Nowogród. 7-10 września 1939.Honor Żołnierza Wojska PolskiegoZgodnie z zapoznaniem się marszałka Edwarda Śmigłego Rydza z planem „Zachód”, do życia powołał Samodzielna Grupę Operacyjną „Narew” . Na stanowisku dowódcy 18 DP stanął generał brygady Młot Fijałkowski. SGO ” Narew” tworzyła tak zwaną ostateczną linię obrony . Biebrza i Narew pełniła rolę jako… Read more »

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

„Kultura ludu, dokona cudu”

Gdzie jest oświetlenie uliczne w Gąskach?

      Możliwość komentowania Gdzie jest oświetlenie uliczne w Gąskach? została wyłączona

Czy brak oświetlenia ulicznego to zaniedbanie cywilizacyjne samorządu i czy w miejscowość Gąski posiada oświetlenie uliczne? Ci, którzy w ostatnich kilku lat, choć raz byli w tej miejscowości w porze wieczorowej lub nocnej, znają odpowiedź. Oświetlenia brak. Jednak Przewodnicząca Rady Gminy Lelis twierdzi, iż jest to nieprawda. Gąski mają oświetlenie uliczne, tak wynika z pisma Nr OR.002.12.2021 datowanego na dzień… Read more »

Jest światło w tunelu

      Możliwość komentowania Jest światło w tunelu została wyłączona

O kwestiach kwatery wojennej żołnierzy armii niemieckiej z okresu I wojny światowej znajdującej się na cmentarzu parafialnym w Dąbrówce, na naszych łamach pisaliśmy wielokrotnie. W ostatnim czasie z Biura Wojewody Mazowieckiego w Warszawie otrzymaliśmy poniższą informację: „W nawiązaniu do rozmowy telefonicznej uprzejmie informuję. Cmentarz w Dąbrówce nie jest wpisany do ewidencji Prowadzonej przez Wojewodę Mazowieckiego (jest ona tożsama z gminną ewidencją).  … Read more »

Mieszkańcy Szkwy już po zebraniu

      Możliwość komentowania Mieszkańcy Szkwy już po zebraniu została wyłączona

Wczoraj, mieszkańcy Szkwy odbyli swoje kolejne zebranie wiejskie. Tym razem temat przewodni to wydatki z funduszu sołeckiego na rok 2022. Plac i altana wiejska pomieściły wszystkich zaangażowanych w życie wioski. Miłej atmosferze ustalono wydatki i omówiono pozostałe sprawy wioskowe. I tak winno być.