Daily Archives: 08.09.2021

Po sąsiedzku

      Możliwość komentowania Po sąsiedzku została wyłączona

Zachęcam do obejrzenia i odsłuchania materiału KGW z Czarni Kadzidlańskiej.Zrealizowanego w ramach Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. :Operacja pod nazwą: „Poznaj Koła Gospodyń Wiejskich – nośniki tego co lokalne, regionalne i tradycyjne” mająca na celu: Podjęcie inicjatywy edukacyjnej na rzecz propagowania folkloru kurpiowskiego przez Stowarzyszenie Kulturalne „Kurpianka” w ramach projektu grantowego z… Read more »

„Panaceum na wszystko”

      Możliwość komentowania „Panaceum na wszystko” została wyłączona

Obecnie jesteśmy w okresie zebrań wiejskich w sprawie wydatkowania środków funduszu sołeckiego na rok 2022. Funduszu, który często w stanowiskach samorządowców gminy Lelis, jawi się jako „panaceum na wszystko”, czyli sposobu na wszelkie trudności i kłopoty. To bardzo wygodna „wymówka”, ale i zarazem przewrotna. Wpierw trzeba znać rolę i zadania funduszu sołeckiego /wystarczy ustawa o funduszu sołeckim – kilka stron/,… Read more »

8 września – Święto Narodzenia Maryi – Matki Boskiej Siewnej

      Możliwość komentowania 8 września – Święto Narodzenia Maryi – Matki Boskiej Siewnej została wyłączona

Święto Narodzenia Maryi pobudza nas w szczególny sposób do dziękczynienia za ten wielki dar Bożej Miłości. Rodzi się bowiem Ta, która została „przed wiekami przejrzana i za Matkę wybrana Jezusowi Chrystusowi, Niepokalana” (pieśń Witaj, Święta…). Kościół nazywa Maryję Gwiazdą Zaranną zwiastującą już bliski wschód słońca, czyli spełnienie obietnic. Ewangelia nie mówi o narodzinach Maryi. Po raz pierwszy Maryja występuje u… Read more »