Daily Archives: 11.09.2021

Z życia wzięte

      Możliwość komentowania Z życia wzięte została wyłączona

Na łamach Gazety Wągrowieckiej z 23 lipca 1933 R.XIII nr 167 odnajdujemy informacje o „konflikcie” ówczesnego starosty powiatu ostrołęckiego z miejscowym duchowieństwem. Jak zatem widać, problemy zawsze były są i będą, ale istotne jest, aby zawsze szukać rozsądnego ich rozwiązania.Cóż, każdy popełnia błędy, nie ma ludzi idealnych, tylko ważne jest, aby była chęć szukania sposobności ich naprawy. Dialog, nie monolog…. Read more »

Wzorujmy się na innych

      Możliwość komentowania Wzorujmy się na innych została wyłączona

Portal Moja Ostrołęka przynosi informację o historycznej uroczystości w Susku Starym gm. Rzekuń – odsłonięciu tablic pamiątkowych. Mają one upamiętnić wydarzenia historyczne w wojnie polsko-rosyjskiej w sierpniu 1920 roku na ziemi rzekuńskiej. Tego rodzaju postawa cieszy i staje się wzorem dla innych, także dla naszego samorządu gminnego. My, także powinniśmy umieścić pamiątkową tablicę otrzymaną od Prezydenta Andrzeja Dudy, a również… Read more »

Budujący zwyczaj

      Możliwość komentowania Budujący zwyczaj została wyłączona

Od dłuższego już czasu można zaobserwować, iż dąbrowska nekropolia odwiedzana jest coraz częściej. Na groby najbliższych przychodzi coraz więcej ludzi nie tylko w okresie Wszystkich Świętych.Palą znicze, stawiają kwiaty, sprzątają, modlą się, rozmawiają. Okazją do nawiedzenia cmentarza stają się różnego rodzaju uroczystości religijne i rodzinne, rocznice, a nawet bez specjalnej okazji, a tak, z potrzeby serca. To cieszy i daje… Read more »

Zapraszamy do Dąbrówki

      Możliwość komentowania Zapraszamy do Dąbrówki została wyłączona

Już jutro 12 września po raz kolejny obchodzić będziemy odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, czyli Matki Boskiej Siewnej. Kolejny też raz przybędą pielgrzymi z okolic, by modlić się w tym szczególnym miejscu na Kurpiach. Miejscu, które ma coś w sobie, ma swój wyjątkowy klimat, coś niezwykłego. To tu Matka Jezusa zostawiła swój ślad – objawiła się dwom młodym… Read more »

Z rodzinnego albumu

      Możliwość komentowania Z rodzinnego albumu została wyłączona

Pośród zdjęć znajdujących się w rodzinnym albumie jest i takie, którego nikt w zasadzie nie pamięta, nie potrafi rozpoznać osób utrwalonych na nim. Rzec można wyrzucić do kosza. Jednak i ono ma wartość. Zapewne to kawalerka z Dąbrówki lub jej okolic. Proszę zwrócić uwagę na ich ubiór: czapki, koszule, spodnie, buty. W tle kurpiowskie sosny. Można domyślać się, iż czas… Read more »