Daily Archives: 26.09.2021

Nasza delegacja

      Możliwość komentowania Nasza delegacja została wyłączona

Na stronie Radia Nadzieja odnaleźć możemy zdjęcie delegacji dożynkowej z parafii w Dąbrówka k. Ostrołęki na dożynkach diecezjalnych w Łomży w dniu 19.09.2021. Spójrzmy. Pięknie

Postawa ks. R. Skrodzkiego

      Możliwość komentowania Postawa ks. R. Skrodzkiego została wyłączona

Na łamach gazety Echa Płockie i Łomżyńskie z 07.05.1888 roku odnajdujemy ciekawy artykuł z Nowogrodu. Obrazuje on stan kultury zdrowotnej na Kurpiowszczyźnie w tym okresie. Jest on dowodem wielkiej troski tutejszych pasterzy o powierzony im do opieki /nie tylko duchowej/ lud puszczański. Przy okazji warto także wspomnieć udział ks. Romualda Skrodzkiego w wydarzeniach związanych z Dąbrówką /ścięcie sosny bartniej/.

W trosce o wspólne dobro

      Możliwość komentowania W trosce o wspólne dobro została wyłączona

Wszystkich, którym leży na sercu dobro parafii p.w. św. Anny w Dąbrówce, zachęcam do śledzenia ogłoszeń parafialnych, zamieszczanych na stronie parafii www.sanktuariumdabrowka.pl. Ogłoszenia z dnia dzisiejszego ukażą się już niebawem, a są one szczególnie ważne i pełne troski o naszą wspólnotę parafialną.

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

Kto się poświęca dla ojczyzny, winien mieć przekonanie, że  ona mu tego wynagrodzić nie potrafi; powinien nawet spodziewać się, że ona stanie się mu niewdzięczną: gdyby bowiem poświęcenie nie było wspaniałomyślnym, byłoby niedorzecznym.