Monthly Archives: październik 2021

Budujące

      Możliwość komentowania Budujące została wyłączona

W niedzielny wieczór nawiedziłem cmentarz parafialny nad Narwią w Ostrołęce. Mnóstwo osób na grobach najbliższych. Spacerując pośród nich można ujrzeć wiele wymownych obrazów. Wokół Grobu Dzieci Utraconych mnóstwo zniczy i ludzi, zwłaszcza młodych, stojących w zadumie i modlitwie. Kilka lat temu stała tu duża sosna, na niej pluszak i krzyż, a pod nią znicze. Dzisiaj piękny grób. Nieopodal kaplicy cmentarnej… Read more »

Wspomnijmy Kapłanów

      Możliwość komentowania Wspomnijmy Kapłanów została wyłączona

W okresie Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego wspomnijmy chociaż niektórych zmarłych Proboszczów pracujących w parafii Dąbrówka k. Ostrołęki, a których udało się nam ustalić miejsca pochówku. Mamy nadzieję, iż wkrótce uda się to uczynić wobec pozostałych. W ostatnich latach odeszli do Pana ks. Marian Borecki i ks. Stefan Pupek. Na cmentarzu w Dąbrówce spoczywa ks. Walenty Placyd Podgórski. Płocka nekropolia… Read more »

Ogłoszenie

      Możliwość komentowania Ogłoszenie została wyłączona

Poniżej foto wizytówki usług ślusarsko-spawalniczych. Może komuś się przyda. Warto zapytać i skorzystać. Polecam. Kontakt: Kamil Kaczyński tel. 518-508-501, Rabędy 23, 07-405- Troszyn, e-mail: kamil.kaczynski@onet.eu Młoda złota rączka pospawa i naprawi to co potrzeba. Nie musimy jeździć do niego, on przyjedzie do nas. Wykona bramy, ogrodzenia, lekkie konstrukcje, drzwi metalowe i wiele innych prac ślusarska-spawalniczych. W trosce o własne finanse… Read more »

Ze wspomnień Zofii Niedziałkowskiej

      Możliwość komentowania Ze wspomnień Zofii Niedziałkowskiej została wyłączona

„..Spokojne życie w spokojnym miasteczku 1 sierpnia 1914 r. przerwała wiadomość o wybuchu I wojny światowej. Z racji położenia Ostrołęki w pobliżu granicy z Prusami Wschodnimi (ponad 40 km) i atakowaniu jej przez wojska niemieckie, w mieście do którego napływały masy chłopów i Żydów ze wsi Kurpiowskich, zapanował chaos, strach i panika – gwałtowne przygotowywanie się do opuszczania go (w… Read more »