Monthly Archives: grudzień 2021

Do Siego Roku!

      Możliwość komentowania Do Siego Roku! została wyłączona

W ostatni dzień 2021 pragnę Państwu podziękować za wspólnie spędzony czas. Za to, że przez kolejne 365 dni w roku łączyliśmy się poprzez stronę eDąbrówka. Dziękuję za wszystko i proszę o wybaczenie niedoskonałości. Jesteśmy tylko ludźmi. Dziękuje za wszystkie dobro jakie stało się za Waszym udziałem. Mijający rok nie był dla nas wszystkich łatwym czasem, ale jego doświadczenia niechaj budują… Read more »

Czekamy na info

      Możliwość komentowania Czekamy na info została wyłączona

Pomimo, iż jak doświadczamy dotychczas Pan Radny Robert Pianka ma trudności w odpowiadaniu na pytania czy reakcję na prośby i wnioski, to z nadzieją na zmianę sytuacji poprosiliśmy go znów o udzielenie informacji. Tym razem zapytanie brzmiało: „W dniu 28 grudnia 2021 roku Rada Gminy Lelis podjęła tzw uchwałę budżetową. W tej sytuacji mam pytanie czy, w jakiej wysokości i… Read more »

Wspominamy Proboszczów

      Możliwość komentowania Wspominamy Proboszczów została wyłączona

Dzisiaj, 31 stycznia przypada kolejna rocznica śmierci śp. ks. Mariana Boreckiego – wieloletniego i zasłużonego Proboszcza parafii p.w. św, Anny w Dąbrówce. Spoczywa w grobie rodzinnym na cmentarzu parafii Jabłonka Kościelna. Ks. Marian Borecki zmarł 31 grudnia 2017 roku,  przeżywszy 88 lat, w kapłaństwie 61 lat.  Urodził się 15 sierpnia 1930 r. w Tyborach Kamiankach par. Jabłonka Kościelna. Święcenia kapłańskie… Read more »

Wokół Bożego Narodzenia

      Możliwość komentowania Wokół Bożego Narodzenia została wyłączona

Nie sposób zachować radość dla siebie. Otóż, otrzymałem w dniu dzisiejszym niespodziewaną kartkę świąteczną z opłatkiem. Od kogo? No właśnie od potomków Adama Chętnika. Bardzo miły, ujmujący za serce gest. Dziękuję Pani Katarzynie wraz z rodziną! Zwyczaj wysyłania kartek wraz z opłatkiem nieco już u nas zanikł. A tu proszę. Kiedyś obok ubierania choinki, smażenia karpia i lepienia pierogów, tradycją… Read more »

Pytanie radnego

      Możliwość komentowania Pytanie radnego została wyłączona

Pan Paweł Parzychowski Radny Gminy Lelis na początku obrad ostatniej Sesji Rady Gminy Lelis zadał pytanie Przewodniczącej i Wice Przewodniczącemu Rady: Dlaczego nie założyli maseczek? Zainteresowanych odpowiedzią odsyłam do nagrania wideo z obrad zamieszczonego na stronie urzędu. Poniżej coś, co znalazłem w necie. https://samorzad.pap.pl Czy radni podczas sesji mają obowiązek zakrywania ust i nosa? Ministerstwo odpowiada. Radni podczas sesji mają… Read more »