Monthly Archives: kwiecień 2022

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

Nienawiść jest potężnym motorem spraw ludzkich, ale budowy jej nietrwałe, jak wszystko na fałszu oparte. – ks. Franciszek Krupiński.

Szkwa – sezon grillowy rozpoczęty

      Możliwość komentowania Szkwa – sezon grillowy rozpoczęty została wyłączona

Społeczność Szkwy rozpoczęła tegoroczny sezon spotkań w plenerze. Po zebraniu wiejskim przyszedł czas na wspólne biesiadowanie przy ognisku. Międzypokoleniowym rozmowom i dyskusjom warto było się przysłuchiwać. A i myśl, aby kobieta była wójtem naszej wspólnoty samorządowej, o dziwo nie budziła otwartego sprzeciwu. Może to i dobrze? Czas przy ognisku umilała muzyka na żywo. Do następnego razu.

Budująca postawa

      Możliwość komentowania Budująca postawa została wyłączona

30 kwietnia od godz. 8.00 trwały dalsze prace na placu wiejskim we Szkwie. Pracowali nie tylko mieszkańcy wioski. Wspólna praca łączyła ludzi. Warto zwrócić uwagę i podkreślić jeden mały związany z nią szczegół. Mały, ale jakże wyjątkowy i istotny. Otóż jedn z właścicieli działki we Szkwie przejeżdżając obok pracujących ludzi, zatrzymał się i zapytał czy może przyłączyć się do pracy…. Read more »

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

Najtrudniej przekonać ludzi o pożytku niezbędności prac niepokaźnych, z jakich się składa życie narodów – ks. Franciszek Krupiński

Sołectwo Aleksandrowo – duma Gminy Lelis

      Możliwość komentowania Sołectwo Aleksandrowo – duma Gminy Lelis została wyłączona

Po raz kolejny Sołectwo Aleksandrowo gm. Lelis zostało laureatem konkursu „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”. Jak zatem widać możną, wystarczy tylko chcieć i tak czynią mieszkańcy Aleksandrowa ze swoim Sołtysem Kamilem Stepnowskim. A pomyśleć, iż nie tak dawno włodarz gminy czynił działania, aby zlikwidować w gminie fundusz sołecki. Konkurs ma na celu aktywizację społeczności wiejskich do działań wzmacniających wspólnotę mieszkańców… Read more »