Monthly Archives: maj 2022

Nasi Proboszczowie

      Możliwość komentowania Nasi Proboszczowie została wyłączona

Na stronie www.Grajewiak.pl odnajdujemy taką oto wzmiankę o ks. Stanisławie Murowskim. Stanisław Murawski -ksiądz grajewskiej parafii w latach 1926-1928.    Pochodził z Parafii Boguty-Pianki. Był wikariuszem w Wąsoszu. Przeniesiony z Zuzeli do Grajewa w VI 1926 r. Od IX 1928 mianowany prefektem Rzekuniu, a od IX 1931 r. w Szczuczynie. We IX 1933 r. mianowany proboszczem w Pawłówce, a następnie… Read more »

Deklaracja CEEB

      Możliwość komentowania Deklaracja CEEB została wyłączona

Do 30 czerwca 2022 r. trzeba złożyć deklarację do CEEB z informacją o zainstalowanym źródle ciepła i rodzaju spalanych paliw. Dotyczy to urządzeń grzewczych uruchomionych przed 1 lipca 2021 r. w już istniejących budynkach. Spis kopciuchów, bo tak jest popularnie nazywany, to tworzenie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Dotyczy każdego sposobu zaopatrywania domów w ciepło i ciepłą wodę. Każdy właściciel… Read more »

Po obradach Radnych Gminy Lelis

      Możliwość komentowania Po obradach Radnych Gminy Lelis została wyłączona

Zakończyły się dzisiejsze prace Radnych Gminy Lelis /posiedzenia Komisji i sesja/. Rzec można standard. Zasadniczo działania wynikające z nakazów prawa. Dzięki transmisjom widać więcej i dokładniej. Korzystajmy owocnie z tego dobrodziejstwa. W nietuzinkowy sposób Wójt Gminy Lelis wywiązał się jednak z obietnicy i poza agendą obrad przekazał Radnym projekt uchwały o nagradzaniu mieszkańców. Projekt w formie papierowej trafił do rąk… Read more »

Z prywatnej teki

      Możliwość komentowania Z prywatnej teki została wyłączona

O polskim wymiarze sprawiedliwości mówi się wiele i różnie od dłuższego czasu. Temida to też ludzie, którzy mogą się mylić, chociaż nie powinni. To bowiem osoby jednego z filarów władzy w państwie. Powinni być jak żona cezara, poza wszelką podejrzliwością – czyli bez skazy. Osobiście miałem okazję poznać nieco ową władzę z tej innej strony, czyli z pozycji składu orzekającego…. Read more »

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

„…Dobrą znajomość własnego miasta i regionu, niezależnie od zachodzących obiektywnie procesów globalizacyjnych, uznać należy za wartość samą w sobie, jak również za jeden z istotnych podmiotów współczesnego, nowoczesnego obywatela…” – dr hab. Andrzej Borowicz ( prof. nadzw. UŁ)