Daily Archives: 22.05.2022

Maj 1937 – śmierć ks. E. Umińskiego

      Możliwość komentowania Maj 1937 – śmierć ks. E. Umińskiego została wyłączona

Na łamach gazety Katolik 20.05.1937, nr 113, R.71, odnajdujemy notę prasową dotyczącą ks. Edwarda Umińskiego. To kolejny dokument wypełniający luki dziejów parafii św. Anny w Dąbrówce k. Ostrołęki. Kapłan patriota, mocno wpisał się w życie nie tylko naszej parafii. Polonia Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej także zawdzięcza mu wiele. Poszukiwania dalszych szczegółów jego życia nieustannie trwają. Włączmy się aktywnie w działania… Read more »

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

Prawdziwa miłość słodzi cierpienia.

Droga Kurpiewskie – Dąbrówka, miejsca potencjalnie wypadkowe

      Możliwość komentowania Droga Kurpiewskie – Dąbrówka, miejsca potencjalnie wypadkowe została wyłączona

Droga wiodąca od ronda w Kurpiewskich w kierunku do Dąbrówki została wybudowana kilka lat temu. Dobrze służy wielu z nas. Czas jej użytkowania jednak robi swoje i pora najwyższa pomyśleć o drobnych jej naprawach, zwłaszcza poboczy. Przy zjeździe z ronda w kierunku Dąbrówki od pewnego czasu systematycznie powiększa się uskok tuż przy krawężniku. To potencjalnie miejsce wypadkowe i uszkodzenia pojazdu…. Read more »

Śladami ks. Edwarda Umińskiego

      Możliwość komentowania Śladami ks. Edwarda Umińskiego została wyłączona

W zbiorach Polskiego Muzeum w Ameryce odnajdujemy kilka cennych zdjęć jednego z dąbrowskich Proboszczów – ks. Edwarda Umińskiego. Dzięki nim dowiadujemy się m.in., iż 12.06.1925 roku ks. E.A. Umiński pełnił rolę dyrektora pierwszej polskiej pielgrzymki do Lourdes, Rzymu i Polski. Widzimy też jego zdjęcie jako młodego kapłana. Fotografia księży przed Bazyliką św. Piotra; pod spodem wydrukowana notatka z „Redaktora Pielgrzyma”;… Read more »