Daily Archives: 25.05.2022

Kiedy Rada Powiatu w Ostrołęce zawita do Gminy Lelis?

      Możliwość komentowania Kiedy Rada Powiatu w Ostrołęce zawita do Gminy Lelis? została wyłączona

Około czterech lat temu zaproponowałem Radzie Powiatu w Ostrołęce i Wójtowi Gminy Lelis, aby Rada Powiatu odbyła swe posiedzenia na terenie naszej gminy. Wówczas władze gminne były otwarte na tego rodzaju samorządową lekcje. Ówczesna Rada Powiatu zadeklarowała rozważenie takiego rozwiązania. Jednak nie zdecydowała się zagościć na naszym terenie. Dlaczego? Pytanie raczej bez odpowiedzi. A jak jest obecnie? Rada Powiatu w… Read more »

Słowa uczą, przykłady pociągają.

      Możliwość komentowania Słowa uczą, przykłady pociągają. została wyłączona

Tytułowe słowa, to słowa jednego z wielu powszechnych powiedzeń, które zawierają nieoceniona mądrość życiową. Warto o tym pamiętać i starać się samemu realizować. Nasza wspólnota parafialna również daje ku temu piękne przykłady. Nie chodzi tu o jak to mówi młodzież “kadzenie”, ale o nazwaniu rzeczy po imieniu. Zatrzymajmy się tu jedynie na dwóch kwestiach. W mediach społecznościowych można spotkać ostatnio… Read more »

1933 – kilka słów o skansenie w Nowogrodzie

      Możliwość komentowania 1933 – kilka słów o skansenie w Nowogrodzie została wyłączona

Poniżej notatka urzędowa Starostwa Łomżyńskiego datowana na 9 luty 1933. Znamienne są tu słowa o braku pomocy społeczeństwa miejscowego i samorządu dla tej placówki kulturalnej. Skansen mimo różnych dziejów funkcjonuje do dzisiaj. Korzystamy z niego i jesteśmy dumni, iż jest, ale czy też należycie pośpieszamy mu z pomocą? Do nauki i kultury zawsze trzeba dokładać, to nie przedsiębiorstwo dochodowe obliczone… Read more »

Przesłanie ks. E.A. Umińskiego

      Możliwość komentowania Przesłanie ks. E.A. Umińskiego została wyłączona

Bóg cię stworzył, abyś doszedł do nieba. Jeśli do nieba nie dojdziesz, będziesz na wieki w ogniu piekielnym. Jeśli chcesz żyć w niebie musisz zachować przykazania Boże. Strzeż się grzechu śmiertelnego, jak ognia albo jadu żijowego. Bez spowiedzi zginiesz. Spowiadaj się przynajmniej raz w rok, w około Wielkiejnocy – dla nabycia większej doskonałości chrześcijańskiej, spowiadaj się częściej. Miej krzyż nad… Read more »