Daily Archives: 30.05.2022

Deklaracja CEEB

      Możliwość komentowania Deklaracja CEEB została wyłączona

Do 30 czerwca 2022 r. trzeba złożyć deklarację do CEEB z informacją o zainstalowanym źródle ciepła i rodzaju spalanych paliw. Dotyczy to urządzeń grzewczych uruchomionych przed 1 lipca 2021 r. w już istniejących budynkach. Spis kopciuchów, bo tak jest popularnie nazywany, to tworzenie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB). Dotyczy każdego sposobu zaopatrywania domów w ciepło i ciepłą wodę. Każdy właściciel… Read more »

Po obradach Radnych Gminy Lelis

      Możliwość komentowania Po obradach Radnych Gminy Lelis została wyłączona

Zakończyły się dzisiejsze prace Radnych Gminy Lelis /posiedzenia Komisji i sesja/. Rzec można standard. Zasadniczo działania wynikające z nakazów prawa. Dzięki transmisjom widać więcej i dokładniej. Korzystajmy owocnie z tego dobrodziejstwa. W nietuzinkowy sposób Wójt Gminy Lelis wywiązał się jednak z obietnicy i poza agendą obrad przekazał Radnym projekt uchwały o nagradzaniu mieszkańców. Projekt w formie papierowej trafił do rąk… Read more »

Z prywatnej teki

      Możliwość komentowania Z prywatnej teki została wyłączona

O polskim wymiarze sprawiedliwości mówi się wiele i różnie od dłuższego czasu. Temida to też ludzie, którzy mogą się mylić, chociaż nie powinni. To bowiem osoby jednego z filarów władzy w państwie. Powinni być jak żona cezara, poza wszelką podejrzliwością – czyli bez skazy. Osobiście miałem okazję poznać nieco ową władzę z tej innej strony, czyli z pozycji składu orzekającego…. Read more »