Monthly Archives: czerwiec 2022

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

„Nie ma ceny skarb tylu wspomnień, tylu trudnych godzinprzeżytych razem, tylu waśni, pojednań, porywów serca.Takie przyjaźnie nie są do odtworzenia.” – A. de Saint-Exuper

1933 – burza gradowa w gm. Nasiadki

      Możliwość komentowania 1933 – burza gradowa w gm. Nasiadki została wyłączona

Anomalie pogodowe nie omijały także i naszych stron. W 1933 roku ich skutkiem była także śmierć od piorunów. Donosi o tym Dziennik Białostocki. “…Jak donoszą z Ostrołęki, nad gminą Nasiadki przeszła burza gradowa z piorunami, niszcząc zasiewy kilku wsi, Od pioruna zostali zabici: Józefa Wiśniewska lat 54, mieszkanka wsi Lelis, oraz spłonął jej dom, Franciszek Sęk lat 63 i córka… Read more »

Z dziejów “kopanej góry”

      Możliwość komentowania Z dziejów “kopanej góry” została wyłączona

Wiele cennych informacji o “kopanej górze” w Kurpiewskich odnajdujemy na łamach gazety Kontakty. Artykuł ten jest cennym uzupełnienie wiadomości o dziejach tego miejsca, o których pisaliśmy wcześniej na naszych łamach.Warto powrócić do nich i uzupełnić je o informacje z tegoż artykułu. To kolejna odkryta piękna karta dziejów Dąbrówki i okolic. Poczytajmy: “Te dwa wysokie krzyże stoją na “kopanej górze” za… Read more »

Z żałobnej karty

      Możliwość komentowania Z żałobnej karty została wyłączona

Odeszła do wieczności śp. Irena Bacławska l.72 z Gąsk. Doczesne szczątki zmarłej zostaną pochowane na cmentarzu parafialnym w Dąbrówce w dniu 29.06.2022 r. Niech Pan da jej Niebo…

Współpraca

      Możliwość komentowania Współpraca została wyłączona

Powiat i gmina mają swoje odmienne zadania, ale też wzajemnie się przenikają i stąd wynika konieczność wzajemnej współpracy. Jak to wygląda u nas. Popatrzmy na obecność wójtów podczas posiedzeń Rady Powiatu i odwrotnie. Inną kwestią jest udział radnych powiatowych w życiu określonej jednostki samorządu terytorialnego. Czy są zapraszani na sesje rad gminy, czy radni powiatowi uczestniczą w życiu gminnym etc…. Read more »