Daily Archives: 02.06.2022

Kurpiowskie krzyże

      Możliwość komentowania Kurpiowskie krzyże została wyłączona

Cmentarz w Dąbrówce gm. Lelis to również cenne miejsce pod względem kultury kurpiowskiej. Możemy odnaleźć na nim kilka kutych krzyży – typowe kowalstwo kurpiowskie. Stan zachowania ich słaby i raczej skazane są na zatracenie. Nikt raczej nie pośpieszy im z pomocą. Wiele się mówi o zachowaniu kultury kurpiowskiej. Faktycznie mówi się, ale z działaniem bywa już różnie. Co nie przynosi… Read more »

Dwie tęcze

      Możliwość komentowania Dwie tęcze została wyłączona

Dąbrówka gm. Lelis godz. 18.55

Można…

      Możliwość komentowania Można… została wyłączona

Spójrzmy na Biuletyn Informacji Publicznej sąsiedniej gminy Kadzidło. Co widzimy? Dużo informacji np. protokoły posiedzeń Radnych. I wszystko jasne, przejrzyste. A u nas trzeba składać wnioski, pisać, prosić, czekać. To zniechęca, utrudnia, męczy etc. Nawet ostatnio konieczna była interwencja Wojewody w tym zakresie, by mieszkańcy mieli łatwy dostęp do informacji. Jak zatem widać można i tak. Wystarczy jedynie odrobina dobrej… Read more »

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

“Jak można kochać Boga, który jest niewidzialny, nie kochając człowieka, który jest obok nas” – św. Jan Paweł II

Nagradzanie mieszkańców c.d.

      Możliwość komentowania Nagradzanie mieszkańców c.d. została wyłączona

W dniu dzisiejszym zwróciłem się do Pana Radnego Gminy Lelis Roberta Pianki z następującą prośbą: “Podczas ostatniego posiedzenie Komisji Rady Gminy Lelis /30.05.2022 r./, Wójt Stefan Prusik przekazał Radnym pisemny projekt uchwały o nagradzaniu mieszkańców. Proszę o udostępnienie mi drogą elektroniczną kopii tegoż projektu /skan/zdjęcia/”.