Daily Archives: 05.06.2022

Status quo

      Możliwość komentowania Status quo została wyłączona

Kwestia wyjaśnienia czy jeden z Radnych Gminy Lelis działał zgodnie z obowiązującym prawem przy uchwalaniu uchwały o ekwiwalencie dla strażaków ochotników. Z mojej strony kwestia pozostanie bez nadawania jej dalszego biegu. Zostanie zachowany status quo. W mojej ocenie analiza zapisów Protokołu posiedzenia Komisji Skarg Wniosków i Petycji z dnia 18.05.2022 oraz uzasadnienia Uchwały Rady Gminy Lelis z dnia 30.05.2022 roku… Read more »

Słowa innych

      Możliwość komentowania Słowa innych została wyłączona

“Mądry zrozumie, a głupi i tak się będzie śmiał”

Poetycko na dzień Zielonych Świąt

      Możliwość komentowania Poetycko na dzień Zielonych Świąt została wyłączona

Poniżej dwa fragmenty z periodyku Przewodnik Katolicki 05.06.1938 r, nr 23, R.44, wydawanego w Poznaniu o Dniu Zesłania Ducha Świętego – w dniu odnowy, który jest dniem Miłości Ducha Świętego. “Miłość jedynie zdobywa, jednoczy, zwycięża”, bez miłości w życiu społecznym nie ma bohatera, mędrca, patrioty, świętego. Naród musi jednoczyć się w owym darze miłości, w darze Ducha Świętego. Umiejmy odpowiedzieć… Read more »

Kurpie w Skępem

      Możliwość komentowania Kurpie w Skępem została wyłączona

Poniżej wycinki z gazety Przewodnik Katolicki 05.06.1938 r, nr 23, R.44, wydawanego w Poznaniu zatytułowanego „Zielone święta Józefa Bałdygi”. Autorka Zofia Kossak-Szczurska opisuje przeżycia Józefa Bałdygi z pobytu w Skępem podczas Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Tradycyjnie i w tym miejscu nie mogło zabraknąć pielgrzymów z kurpiowskiej ziemi. Kurpiów, którzy pomimo wybryków tutejszych wyrostków szli dumnie i godnie, jak niegdyś wolni… Read more »