Daily Archives: 10.06.2022

Wokół raportu o stanie gminy

      Możliwość komentowania Wokół raportu o stanie gminy została wyłączona

Fundacja im. Stefana Batorego o raporcie o stanie gminy tak pisze m.in.: „Dobry raport o stanie gminy powinien być nie tylko rzetelny i zawierać dużą ilość ważnych informacji. Równie ważna jest forma raportu, która zainteresuje mieszkańców i będzie wolna od urzędowej nowomowy czy specjalistycznego żargonu. Warto też zadbać o odpowiednie rozłożenie akcentów w treści raportu. Nie chodzi wyłącznie o konkretne… Read more »

Ks. Edward Umiński w Ameryce

      Możliwość komentowania Ks. Edward Umiński w Ameryce została wyłączona

Na łamach gazety Dziennik Chicagoski, June 28, 1904, odnajdujemy bardzo ciekawy i cenny artykuł o ks. Edwardzie Umińskim. Zwróćmy uwagę na wezwanie polskiej parafii”Matki Boskiej Nieustającej Pomocy”. I taki właśnie obraz dzięki ks. Umińskiemu mamy w dąbrowskiej świątyni. Jak wiadomo, obraz ten przybył do nas z Watykanu w czasie posługi tegoż kapłana w Dąbrówce. Poczytajmy cenne słowa o naszym Proboszczu,… Read more »

W trosce o wspólne dobro

      Możliwość komentowania W trosce o wspólne dobro została wyłączona

W swoim życiu mamy wiele ważnych miejsc: rodzinny dom, domy krewnych i przyjaciół, zakład pracy, ulubione miejsca wypoczynku, groby bliskich ale też takim miejsce winna być świątynia parafialna. Wobec członków Kościoła stoją także pewne wymagania, w tym piąte przykazanie kościelna, które brzmi: Troszczyć się o potrzeby wspólnoty Kościoła. Troska o parafię to szeroko rozumiane zaangażowanie, aby można było w dobrej atmosferze przeżywać… Read more »