Daily Archives: 20.06.2022

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

Służmy poczciwej sławie, a jako kto może, niech ku pożytkowi dobra wspólnego pomoże.

Kto pamięta

      Możliwość komentowania Kto pamięta została wyłączona

Pośród już pojedynczych, dających się odczytać, napisów na starych grobach dąbrowskiego cmentarza jest taka tabliczka: śp. Józef Krysiak żył lat 67 zm. 1920. Pokój jego duszy. Czy ktoś może pamięta zmarłego ponad 100 lat temu? Inną, nazwijmy to ciekawostką jest grób osób Marii Dąbrowskiej z Dąbrów i Pawła Zery z Wachu. Na tabliczce odczytać możemy, iż jest to dar od… Read more »

Ks. Józef Gromek – aktywista społeczny

      Możliwość komentowania Ks. Józef Gromek – aktywista społeczny została wyłączona

„…W wielu przypadkach księża oddawali się jednocześnie i innej pracy społecznej, m.in. w oddziałach Polskiej Macierzy Szkolnej. Naczelnik żandarmerii łomżyńskiej donosił w lipcu 1 907 roku o powstających kołach w pow. szczuczyńskim, do których chętnie zapisywała się większość parafian. Z kolei miesiąc później władze żandarmerii łomżyńskiej z niepokojem donosiły o aktywności księży jeżdżących po parafiach, zachęcających do wstępowania do związku… Read more »

A może tak 38 PPŁ na Jasną Górę

      Możliwość komentowania A może tak 38 PPŁ na Jasną Górę została wyłączona

Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski zachęca do udziału w 38 Pieszej Pielgrzymce Łomżyńskiej na Jasną Górę. W swym liście pasterskim pisze m.in.: „…Zachęcam, więc Was młodzi diecezjanie do odważnego pójściana pielgrzymi szlak, nawet na kilka dni pielgrzymki, aby tam zgłębić tajemnicę waszego powołania i poszukać odpowiedzi na najważniejsze pytania nurtujące młode serca. Starszych proszę o dobry przykład dojrzałego pielgrzyma o głębokiej… Read more »