Daily Archives: 26.06.2022

Kilka słów o domach żużlobetonowych z Durlas

      Możliwość komentowania Kilka słów o domach żużlobetonowych z Durlas została wyłączona

Na łamach czasopisma Architekturae et Artibus Wol. 1/2020 odnajdujemy kilka słów i wspomnień o domach żużlobetonowych w Durlasach: “DAWNE WIEJSKIE BUDYNKI ŻUŻLOBETONOWE” – autorzy Natalia Mąka, Ewa Milewska, Jarosław Szewczyk. 3.1. „Domy z leszu” w DurlasachW Durlasach zachowały się co najmniej dwa budynki wykonane z użyciem żużla parowozowego (leszu); oba są to domy jednorodzinne, jednokondygnacyjne z nieużytkowym poddaszem, ustawione kalenicowo… Read more »

Z pomocą płoszyckim pogorzelcom

      Możliwość komentowania Z pomocą płoszyckim pogorzelcom została wyłączona

Na stronie UG Lelis i w mediach społecznościowych pojawił się apel GOPS w Lelisie o pomoc dla pogorzelców z Płoszyc. Inicjatywa piękna i godna podkreślenia. Pomocna dłoń na wagę złota. Z pomocą pogorzelcom podążają ludzie dobrej woli i otwartych serc. Przykładowo, tak już uczynili sąsiedzi, znajomi, przyjaciele, miejscowa parafia. Ich śladami podążają inni. Pięknie. Pojawia się myśl i prośba do… Read more »

Z dziejów Kamianki k. Rzekunia

      Możliwość komentowania Z dziejów Kamianki k. Rzekunia została wyłączona

Na łamach periodyku Kontakty odnajdujemy kolejną ciekawostkę z naszych strom. Tym razem coś o Kamiance. Poczytajmy. W Kamiance uwagę przyjezdnych przyciąga murowany kościół. W przeszłości w miejscu tym stała drewniana kapliczka, z którą związana była pewna opowieść. Pewnego dnia pastuszkowie paśli krowy pod lasem. Nagle zauważyli na pobliskiej sośnie obraz św. Anny. Natychmiast powiadomili o tym księdza proboszcza z Rzekunia…. Read more »

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

Gdzie się człowiek ulęgnie, tam ciągnie.

Na łamach Kontaktów

      Możliwość komentowania Na łamach Kontaktów została wyłączona

Zachęcam do lektury artykułu zamieszczonego na łamach łomżyńskich Kontaktów w sierpniu 1996 roku. Nie zapominajmy o Wierze naszych Ojców jak pisał Adam Chętnik. Fakt, wiele się zmieniło, ale skarb nasz nie może być zakopany w roli, musi żyć, istnieć, rozwijać się. Jak jest? Od czasu do czasu przypominamy sobie o pewnych sprawach przy tzw okazji i coś tam zrobimy. A… Read more »