Monthly Archives: lipiec 2022

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

„Niech jem chleb suchy, byle zarobiony” , „Chleb z solą, byle z dobrą wolą” – starodawny mędrzec polski, nazwiskiem Żeglicki

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

Pieniądze szczęścia nie dają, ale lepiej jest płakac w mercedesie, niż na rowerze.

Oby, to nie lokalny “Titanic”

      Możliwość komentowania Oby, to nie lokalny “Titanic” została wyłączona

Obserwując obraz naszej gminnej wspólnoty samorządowej na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, nasuwa się pewna obawa o jej jutro. Przyjrzyjmy się naszym wioskom. Zmieniają się i to bardzo. Znikają dawne rodzinne gospodarstwa rolne. W ich miejsce powstają nazwijmy to pojedyncze “przedsiębiorstwa rolne”, zazwyczaj produkujące mleko. Zmienia się struktura rolna, zatrudnienie w rolnictwie, przekrój społeczeństwa i jego potrzeby, ilość mieszkańców w wielu… Read more »

Pielgrzymi z Ełku

      Możliwość komentowania Pielgrzymi z Ełku została wyłączona

Dzisiaj, 30 lipca, przez teren naszej parafii w Dąbrówce przemaszeruje 30 Ełcka Pielgrzymka na Jasną Górę. Nie tylko przemaszeruje, a też zatrzyma się na nocleg. Kto z nas może, otworzy drzwi swoich domów dla pielgrzymów. Ten piękny gest chrześcijański zapewne da wiele radości. Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze pokutnym. Są to “rekolekcje w drodze”. Cechuje je duch modlitwy, miłości chrześcijańskiej,… Read more »

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

Nigdy nie zostawaj w miejscu, gdzie nikt nie widzi twojej wartości.~ autor nieznany