Daily Archives: 23.07.2022

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

Nikt nie jest mądry, kto nie jest cierpliwy – maksyma łacińska

Z życiowych dróg ks. Stanisława Tworkowskiego

      Możliwość komentowania Z życiowych dróg ks. Stanisława Tworkowskiego została wyłączona

Ks. Stanisław Tworkowski prze 18 lat /1965-1983/ był Proboszczem parafii p.w. św. Jadwigi w Milanówku. Jak pamiętamy ostatni okres swego życia spędził w Dąbrówce. Spoczął w grobie rodzinnym na cmentarzu w Kadzidle. Życiowe drogi naszego rodaka zadziwiają, inspirują i zobowiązują. Nie wolno nam zapomnieć o tym synu kurpiowskiej ziemi. Cudze chwalimy, ale też znajmy swoje. W książce Zarys dziejów Milanówka… Read more »

Kilka słów o św. Annie

      Możliwość komentowania Kilka słów o św. Annie została wyłączona

26 lipca przypada u nas doroczny odpust ku czci św. Anny, głównej patronki parafii. Odpust parafialny jest doroczną uroczystością rodziny parafialnej związaną ze świętem patronalnym parafii lub kościoła. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy. Święto patronalne parafii to coś znacznie więcej niż stragany pełne “odpustowych”… Read more »

Czy nie zasługujemy na to?

      Możliwość komentowania Czy nie zasługujemy na to? została wyłączona

“Gabaryty” pomimo, iż zgodnie z prawem powinny być przedmiotem dzisiejszych obrad Radnych, to nie były. Jaki jest zatem tego powód? Każdy niech sam poszuka odpowiedzi. Wniosek do Rady Gminy Lelis dotyczył interesu publicznego i zgodnie z kodeksem postępowania administracyjnego oraz Statutem Gminy Lelis, winien być rozpatrzony w dniu 22.07.2022 r. W myśl ustawy o samorządzie gminnym, decyzja radnych winna mieć… Read more »