Daily Archives: 06.08.2022

Skazana na zniszczenie?

      Możliwość komentowania Skazana na zniszczenie? została wyłączona

Kapliczki i krzyże przydrożne od wieków wpisały się w kurpiowski krajobraz. Jedna z nich znajduje się w lesie koło Szkwy. W ostatnim okresie czasu w jej rejonie była budowana żwirowa droga leśna /dojazd pożarowy nr 17/. Obecnie jest ona szeroka i piękna. A jaki będzie dalszy los kapliczki i krzyża przy tej drodze? Czy ktoś zechce ją wreszcie naprawić, odnowić,… Read more »

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

„Tylko martwe ryby płyną z prądem” – Chris Bradford

Wsparcie Powiatu w Ostrołęce na zabytki

      Możliwość komentowania Wsparcie Powiatu w Ostrołęce na zabytki została wyłączona

Rada Powiatu w Ostrołęce na sesji 4 sierpnia jednogłośnie podjęła uchwałę o przyznaniu  dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków położonych na obszarze Powiatu Ostrołęckiego w 2022 r. Wcześniej został przeprowadzony konkurs na dotacje. Oceny złożonych wniosków dokonała powołana w tym celu komisja konkursowa. Wszystkie złożone wnioski otrzymały wsparcie finansowe. Dziękujemy za zrozumienie i… Read more »

Niewdzięczne sołectwa…???

      Możliwość komentowania Niewdzięczne sołectwa…??? została wyłączona

O niewdzięcznych sołectwach Aleksandrowo i Gąski, możemy przeczytać na FB Radnego Gminy Lelis Kamila Stepnowskiego. To jedna z myśli, które towarzyszyły obradom Komisji w dniu 22 lipca 2022 roku. Słowa mówiące o niewdzięcznych mieszkańcach padły z ust włodarza gminy podczas obrad tego gremium. Czy coś jest złego w tym, że dziecko prosi ojca o chleb? Nie. Miano ojca zobowiązuje i… Read more »

Wspominany

      Możliwość komentowania Wspominany została wyłączona

26 października 2020 roku odszedł od nas ks. kanonik Zygmunt Gontarz /.86/ ur. w 1934 roku w Dąbrówce. Święcenia kapłańskie przyjął 21 czerwca 1959 we Wrocławiu. Jego posługa jako Prezbitera trwała 61 lat. Po święceniach najpierw skierowany został do parafii w Leśnej, później do Siekiercyna, Głogowa i Starej Kamienicy. Jako proboszcz pracował w Grabiszycach, Zarębie, Dębiu i Kawicach. Od 2009 r. odszedł w stan spoczynku. Zamieszkał… Read more »