Daily Archives: 07.08.2022

U sąsiadów

      Możliwość komentowania U sąsiadów została wyłączona

Rzekuńska tężnia po raz kolejny gościła Piotra Grzyba i Artura Kaliszewskiego – Zupę Grzybową, a było to w ramach Muzycznego Lata w Tężni w Rzekuniu. Muzycy umilili pobyt, tym którzy  w tym czasie wzmacniali swoje zdrowie w lokalnym obiekcie uzdrowiskowym. Dzisiejszy pobyt w nim nasuwa pewne myśli i spostrzeżenia. Jedną z nich jest pytanie, czy oby do końca dobrym pomysłem… Read more »

Ciekawostka motoryzacyjna

      Możliwość komentowania Ciekawostka motoryzacyjna została wyłączona

Załączone zdjęcia przedstawiają perełką motoryzacyjna, którą odnalazłem przy rzekuńskiej tężni. Miłośnicy starej motoryzacji zapewne wiele by dali, aby posiadać taki samochód w swej kolekcji. Wiek nijak ma się do wyglądu, zasada starszego wina ma tu się dobrze, Mimo pewnych lat, autu porusza się i cieszy właściciela i oczy przechodniów. Tak też było i dzisiaj w Rzekuniu przy tężni solankowej. Ci… Read more »

Słowa nadal aktualne

      Możliwość komentowania Słowa nadal aktualne została wyłączona

Poniżej skan artykułu z jednodniówki Młodzieży Ludowej DRUŻYNA datowanej na 12 marca 1912 roku wychodzącej w Warszawie. Jej współautorem był Adam Chętnik. W artykule Do młodych przyjaciół Kurp z Nowogrodu pisze m.in. tak: “….obywatelem prawdziwym jet ten, kto odczuwa potrzeby swej ziemi rodzinnej, interesuje się jej sprawami i stara się pracować dla rozwoju jej kultury….” Słowa wypowiedziane i napisane ponad… Read more »