Daily Archives: 09.08.2022

Myśli innych

      Możliwość komentowania Myśli innych została wyłączona

„Najpierw długo radzą mędrce, potem kleci się naprędce.” – Stanisław Jerzy Lec

Czas pokaże

      Możliwość komentowania Czas pokaże została wyłączona

Kapliczka w lesie koło Szkwy niszczeje. Obecnie słup, na którym jest umieszczona podtrzymują jedynie dwa geodezyjne drewniane słupki używane do zaznaczania punktów geodezyjnych. Właściciel terenu – Lasy Państwowe zapytane o jej losy udziela zdawkowej i nieprecyzyjnej odpowiedzi. Niby składa obietnice, że zajmie się tym tematem, ale nie potrafi określić konkretnego terminu jej realizacji. Nie podejmuje też oferowanej pomocy. Temat trwa… Read more »

Podejrzane u sąsiadów

      Możliwość komentowania Podejrzane u sąsiadów została wyłączona

Czarnowiec gm. Rzekuń. W tej miejscowości napotykamy piękny i oryginalny pomysł upamiętnienia mieszkańca. Jest to jednocześnie ustawiczna lekcja polskości, patriotyzmu i wdzięczności. Na klinkierowym słupku ogrodzenia u Sołtysa wisi marmurowa tablica pamiątkowa. Zdjęcie i kilka zdań o jednym z mieszkańców tej miejscowości. Nie sposób przejść obok niej obojętnie. Zwraca uwaga i pobudza do refleksji. Zaintrygowany nią poprosiłem Sołtysa o kilka… Read more »

Smutny obraz samorządowy

      Brak komentarzy do Smutny obraz samorządowy

Urząd Gminy realizując wniosek o udostępnienie informacji publicznej poinformował, iż w sprawie wniosków i propozycji do regulaminu nagradzania mieszkańców otrzymał stosowne propozycje od dwóch mieszkańców. Obecnie projekt jest opiniowany przez prawnika. Urząd nie przedstawił jakie wpłynęły propozycje i jak się do nich ustosunkował. Wyjaśnił, że projekt regulaminu zostanie przedłożony komisjom rady w dniu 30 sierpnia 2022 roku. Z jednej strony… Read more »