Daily Archives: 25.08.2022

Sprawdzajmy radnych

      Możliwość komentowania Sprawdzajmy radnych została wyłączona

W BIP UG Lelis zostało zamieszczone zawiadomienie o zwołaniu posiedzenia Komisji skarg wniosków i petycji w sprawie rozpatrzenia wniosku z dnia 06 lipca 2022? O jaki wniosek chodzi? Czyżby o odbiór gabarytów od mieszkańców? Jeśli tak, to jaki czynnik zadziałał, iż wniosek ten stanie się przedmiotem obrad Komisji? Przecież Przewodnicząca Rady Gminy Lelis poinformowała wnioskodawcę o powodach braku rozpatrzenia wniosku?… Read more »

Warto poczytać

      Możliwość komentowania Warto poczytać została wyłączona

Poszerzając szeroko rozumiane horyzonty, wartość poświęcić nieco uwagi lekturze książki zatytułowanej „Rozdział kościoła i państwa. Krótkie uzasadnienie”. Autor: Tadeusz J. Zieliński. Wydawnictwo Naukowe Semper. Książka posiada 174 stron i została wydana w 2020 r. W polskiej debacie publicznej coraz częściej pojawiają się głosy domagające się konsekwentnej realizacji postanowień Konstytucji RP dotyczących rozdziału kościoła i państwa. W oczywisty sposób biorą się… Read more »

Rok 1898 – obraz Kurpiowszczyzny

      Możliwość komentowania Rok 1898 – obraz Kurpiowszczyzny została wyłączona

Zachęcam do lektury wycinka z Gazety Świątecznej ukazującego stan Kurpiowszczyzny pod koniec XIX w. Mocno doświadczeni przez życie Kurpie z nadzieją i wiara patrzą w swej jutro. Karty ich dziejów są przeróżne, a słowa: “Dziś znaleźli się również tacy, co handlują ludźmi, jakby jakim towarem” wybitnie podkreślają złożoność ludzkiej egzystencji. Bieda zmusza człowieka do wielu “kontrowersyjnych” zachowań, które nie powinny… Read more »