Monthly Archives: styczeń 2023

Gdzie stał dwór książęcy we Szkwie?

      Możliwość komentowania Gdzie stał dwór książęcy we Szkwie? została wyłączona

Ciekawostką gminy Lelis mogą być wzmianki o istnieniu dworu książęcego we Szkwie. Gdzie on był usytuowany? Jak dotychczas nie zostało to odgadnione. Szkwa jako miejsce łowów książęcych pojawia się po raz pierwszy w źródłach 22 września 1445 roku. Przebywał tu m.in. książę Bolesław IV, książę Janusz III, książę Konrad III Rudy, księżna Anna – regentka Mazowsza wraz z synami. Dwór… Read more »

Wokół wyborów sołeckich – nowy termin we Szkwie

      Możliwość komentowania Wokół wyborów sołeckich – nowy termin we Szkwie została wyłączona

Jak można przeczytać na FB Sołectwa Szkwa jest nowy termin wyborów sołeckich w tej miejscowości. Pani Sołtys pisze: W wyniku nagłej choroby Sołtysa, Rada Sołecka wnioskowała do Wójta o przesunięcie terminu wyborów i zmianę miejsca na gospodarstwo agroturystyczne. Przed chwilą otrzymałam zarządzanie. Nowy termin 26 luty 2023 godz 13- plac wiejski w Szkwie. Pismo Wójta brzmi: Co z tego wynika:… Read more »

Z żałobnej karty

      Możliwość komentowania Z żałobnej karty została wyłączona

W dniu 30.01.2023 roku odszedł do domu Pana Śp. Jerzy Podeszwa l.68 z Dąbrówki. Nabożeństwo żałobne zostanie odprawione w dniu 01.02.2023 roku o godz. 14.00. Następnie doczesne szczątki zmarłego spoczną na miejscowym cmentarzu. Niech Pan da mu Niebo…

Radny powiatowy mówi…

      Możliwość komentowania Radny powiatowy mówi… została wyłączona

„Jako samorząd powiatu zareagowaliśmy na jasny komunikat mieszkańców gminy Lelis dotyczący potrzeby utworzenia kolejnych połączeń autobusowych|” – mówi Artur Kozłowski Radny Powiatu Ostrołęckiego Zachęcam do lektury wpisu Radnego zamieszczonego na jego profilu FB. Temat nowa linia autobusowa na terenie Gminy Lelis, jako reakcja powiatu na głosy mieszkańców. Linia funkcjonuje i jak dotychczas mieszkańcy są zadowoleni, zwłaszcza dzieci dojeżdżające do szkół…. Read more »

Co z naszą oświatą?

      Możliwość komentowania Co z naszą oświatą? została wyłączona

Na stronie UG Lelis czytamy: 25 stycznia 2023 r. podczas XLIX sesji Rady Gminy Lelis na sali konferencyjnej gościliśmy szczególnie uzdolnionych uczniów z tereny naszej gminy. Wójt Stefan Prusik wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Lelis Anną Dobkowską i dyrektorem Zakładu Administracji Szkół i Przedszkoli Andrzejem Przeradzkim uroczyście pogratulowali i wręczyli uczniom symboliczne dyplomy. Przyznane nagrody pieniężne zostały przekazane na konta… Read more »