Daily Archives: 11.03.2023

03.12.1916 r. – patriotycznie w Ostrołęce, aktualizacja…

      Możliwość komentowania 03.12.1916 r. – patriotycznie w Ostrołęce, aktualizacja… została wyłączona

Nowa Gazeta : poświęcona wszelkim zjawiskom życia społecznego, R.11, nr 570 (13 grudnia 1916) donosi o pięknej uroczystości patriotycznej związanej z upamiętnieniem wydarzeń Powstania Listopadowego. To wyraz wdzięczności dla ojców i dziadów naszych, którzy umieli walczyć i umierać za Ojczyznę. Duch Polski żył nadal. W reportażu prasowym czytamy m.in. słowa: “…Dziwnie symbolicznie wyglądał ten imponujący pochód wśród zgliszcz i gruzów… Read more »

Warto to zauważyć…..

      Możliwość komentowania Warto to zauważyć….. została wyłączona

Wiele w ostatnim czasie mówi się o tzw. „mowie nienawiści” i jej skutkach. Niszczy się nią skutecznie życie, autorytety, symbole, wartości, ideały etc. Żniwo jej jest przeogromne i trudne do oszacowania w skutkach i czasie. W jej wyniku, tam popełnił samobójstwo młody człowiek, gdzie indziej brutalna bójka i zabójstwo, znów słychać o innych nieszczęściach z nią związanych itd. Mówimy i… Read more »

Znicz pamięci dla SOŁTYSÓW

      Możliwość komentowania Znicz pamięci dla SOŁTYSÓW została wyłączona

W Dniu Sołtysa, wspomnijmy tych Sołtysów, których już nie ma pośród nas. Odeszli na drugą stronę życia. Odeszli, ale pozostali w naszej pamięci. Wyrazem naszej wdzięczności wobec nich, niechaj będzie symboliczny znicz zapalony na ich grobie. Taki też znicz zapłonął na grobach SOŁTYSÓW Dąbrówki spoczywających na naszym cmentarzu. Nie sposób przywołać ich wszystkich, ale może tylko kilku: Eugeniusz Podeszwa, Czesław… Read more »

Drodzy Sołtysi!

      Możliwość komentowania Drodzy Sołtysi! została wyłączona

W Dniu Sołtysa, wszystkim Paniom i Panom SOŁTYS, składam podziękowania za Wasz trud i zaangażowanie w życie naszych małych wspólnot jakim jest sołectwo. To Państwo, jako włodarze wsi, jesteście najbliżej ludzi, najlepiej znacie sprawy, które nurtują mieszkańców sołectw. Angażujecie i integrujecie mieszkańców, podejmujecie inicjatywy, które poprawiają jakość życia na wsi, służą jej rozwojowi. Przesyłam Wam życzenia dużo zdrowia, optymizmu, pogody… Read more »